Wiadomości z Rudy Śląskiej

Postępują prace przy modernizacji hali MOSiR w Halembie

 • Dodano: 2019-02-13 14:15, aktualizacja: 2019-02-15 12:35

Postępują prace przy modernizacji hali widowiskowo - sportowej przy ul. Kłodnickiej w Halembie. Wykonana została już konstrukcja szybu windy i podjazd dla niepełnosprawnych.

Obecnie trwa termomodernizacja budynku, która jednak jest uzależniona od warunków pogodowych. Ponadto wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa, wykonane będzie też docieplenie dachu. Do wakacji zmieni się wygląd zewnętrzny hali.

- Będziemy chcieli też sukcesywnie modernizować wnętrze i obejście obiektu, aby jeszcze przez wiele lat służył naszym mieszkańcom do celów sportowych i kulturalnych - napisała na swojej stronie prezydent Grażyna Dziedzic.

Jak zapowiadają przedstawiciele miasta kolorystycznie i architektonicznie zmodernizowana hala będzie nawiązywać do zlokalizowanego w sąsiedztwie parku wodnego.

Wybudowany w latach 80. budynek hali im. Rudzkich Olimpijczyków liczy 3825 m². W części widowiskowej jest jednokondygnacyjny z charakterystyczną amfiteatralną widownią na 570 miejsc siedzących. Tam też znajduje się boisko o wymiarach 22 m x 42 m oraz scena 14 m x 3,6 m z możliwością powiększenia głębokości. W budynku zlokalizowane są pomieszczenia kawiarni, sali dyskotekowej, sali klubowej oraz fitness klubu.

W hali MOSiR przy ul. Kłodnickiej od lat organizowane są cykliczne wydarzenia jak Olimpiada Radości czy Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych. W ostatnim czasie dwukrotnie odbyły się też w tym miejscu turnieje taneczne rangi ogólnopolskiej, a także warsztaty sportowe pod okiem dwóch olimpijek: Otylii Jędrzejczak – Otylia Swim Tour oraz Moniki Pyrek – Alternatywne Lekcje WF.

Zobacz także

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • yahu pawul

  robi się na pokaz !! - zewnetrznie mogło poczekać - NAJGORZEJ JEST W ŚRODKU - DZIADOSTWO NA MAXA !!

 • ollo

  Okna będą wymieniać zimą czy poczekają do wiosny. Głupio by było trenować i grać ligowe mecze bez okien i przy niskich temperaturach.

 • gibki kocór

  Szczelicie sie po secie, a do galot termofory ;-)

 • Rudziol

  Jak Ci bydzie zimno to sie oblekesz czopka i owerol:)

 • ollo

  Nie jo ino bajtle

 • zielony

  Akiedy na Bykowinie os cos postawicie,bounas jeno wicher loto.

 • kiki

  Cmyntarz bydom stawiać. Cobyście mieli kaj łazić.

 • Darek

  Szkoda, standardowo nikt nie napisze że trenują i przede wszystkim rozgrywają swoje mecze drużyny na szczeblach centralnych w futsalu, siatkówce i piłce ręcznej ! Że każdy z tych klubów organizuje tam lokalne, ogólnopolskie jak i międzynarodowe turnieje, które często odbywają się tam od ponad 10 lat. Że trenuja tam setki dzieciaków z naszego miasta.... Przykre, że nie wspomina się o głównych korzystających z obiektu ...

 • p2p

  Jest tak jak Pan mówi, ale niestety dzieje się tak dlatego bo "dostają" halę za darmo...

 • Zioom

  I dlatego się o ich działaniach nie mówi ? Nie rozumiem... Moim zdaniem tym bardziej miasto powinno promować imprezy za które tak na prawdę wykłada cześć funduszy !

 • the truth

  Bo krytykujacy skąd mają wiedziec ? jak to banda ćwoków, hala jest obłożona praktycznie od 8 do 22

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.