Wiadomości z Rudy Śląskiej

Przedsiębiorczość z unijnym wsparciem - przydatne szkolenie

  • Dodano: 2008-06-01 15:41, aktualizacja: 2008-06-01 20:02

Anna Marszał z Rudy Śląskiej planuje otwarcie pizzerni w Bielszowicach. 

Rudzki Inkubator Przedsiębiorczości realizuje szereg przedsięwzięć wspierających innowacyjność i przedsiębiorczość.

W ramach pomocy udzielanej mieszkańcom Rudy Śląskiej poszukującym nowej tożsamości zawodowej, w dniach od 26 maja do 7 czerwca br. trenerzy z Rudzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości prowadzą szkolenie dla 10 osób skierowanych przez Powiatowy Urząd Pracy. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jak uruchomić i prowadzić własną firmę oraz jak ubiegać się o dofinansowanie takiej działalności z Funduszu Pracy. Wśród osób skierowanych na szkolenie dominują przyszli przedsiębiorcy zdecydowani na otwarcie własnej działalności w branżach: gastronomia, kosmetyka, mechanika pojazdowa, usługi budowlane oraz usługi IT.

Słyszałem o budowie społeczeństwa informacyjnego – także w naszym mieście. Poza tym uważam, że branża IT to biznes z przyszłością. Mam już pomysł na własną firmę specjalizującą się w outsourcingu i usługach komputerowych. To szkolenie przyda mi się do załatwiania wszelkich formalności związanych z rejestracją i prowadzeniem firmy. Oczywiście, jestem zainteresowany dofinansowaniem koniecznych inwestycji i zakupów, które ułatwią mi start – powiedział Szymon Kulawik – jeden z uczestników szkolenia.

Zajęcia w Rudzkim Inkubatorze Przedsiębiorczości prowadzone są w ramach projektu realizowanego przez PUP i współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - poddziałanie 6.1.3. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Źródło: www.inkubatorrudzki.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również