Wiadomości z Rudy Śląskiej

Przedszkolaki obchodziły Dzień Poczty Polskiej i Listonosza

 • Dodano: 2021-10-19 12:30

Wczoraj najmłodsi rudzianie złożyli wizytę w Urzędzie Pocztowym. Zobaczyli, jak wygląda praca na poczcie oraz dowiedzieli się co dzieje się z wysłanym listem, zanim dotrze do odbiorcy.

W poniedziałek 18 października przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 40 im. M. Kownackiej w Rudzie Śląskiej odwiedziły pracowników Urzędu Pocztowego. Najmłodsi mieszkańcy Rudy Śląskiej mieli okazję, by zobaczyć jak wygląda praca pracowników pocztowych i listonosza. Dowiedzieli się, jak długą drogę musi przebyć list lub paczka, by dotrzeć do odpowiedniego odbiorcy. Dzieci z pozostałych grup w przedszkolu również poznały zasady pracy na poczcie. 

18 października – Dzień Poczty Polskiej i Listonosza

Tego dnia obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej oraz Dzień Listonosza. Swoje święto mieli wszyscy pracownicy poczty, listonosze i doręczyciele. Przedszkolaki złożyły serdeczne życzenia i wręczyły mały prezent wszystkim pracownikom w Urzędzie Pocztowym w Rudzie Śląskiej.

Zobacz także

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • Adolf

  moja staro robi za listonosza, zawsze mo fajno wyplata i druge tyla do kapsy od emerytow

 • Dżesika

  Tylko nie uczcie ich zeby zostawiali na każdym kroku awizo tak jak wy bo wam się chodzić nie chce

 • listonorka

  widać warszawa szuka nowych listonoszy do kolejnych wyborów kopertowych , po skonczonej podstawówce zrobią im szkolenie na poczcie i zaczną roznosić listy do wyborów

 • Rudzianka

  Dyrektorka ma parcie na kolejną "kadencję", to wymyśla bzdety i niepotrzebnie naraża dzieci.

 • Klaudia

  Pani Rudzianko.Chciałabym, aby moje dziecko widziało coś poza salą w przedszkolu.Świetny pomysł z wyjściem poza mury przedszkola!Widać, że w tym przedszkolu coś się dzieje.... i że dyrektorowi nie brakuje świetnych pomysłów oraz pamięta nie tylko o dniu nauczyciela (jak jest w innych przedszkolach) ale również o innych zawodach :) Niestety w naszym przedszkolu możemy o takim czymś tylko pomarzyć.

 • The truth

  Pewnie jedyne co z wycieczki mają to... Awizo

 • Martinho

  Kto zabiera dzieci do reliktu komuny jeszcze wymuszając na biednych dzieciaczkach noszenie maseczek. Czy Wam już całkiem odbiło?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.