RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Przedszkolaki poznawały zasady ruchu drogowego

  • Dodano: 2021-09-14 12:30

Dzielnicowy z Komisariatu Policji V w Rudzie Śląskiej spotkał się z sówkami z Przedszkola nr 24.

Dzieci poznawały zasady ruchu drogowego oraz bezpiecznego poruszania się po przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulicy Solidarności i 1 Maja. Oprócz typowej codziennej policyjnej pracy mundurowi prowadzą działalność z obszaru prewencji, którą zaczynają od najmłodszych.

Z przedszkolakami o bezpieczeństwie na drodze

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta policjanci prowadzą działania profilaktyczne między innymi w ramach edukacji dzieci i młodzieży. Bezpieczeństwo na drodze, zwłaszcza na oznakowanych przejściach dla pieszych, kultura i uprzejmość jako jeden z elementów świadomego uczestnika ruchu. Jak pokazał dziś dzielnicowy z „piątki” młodszy aspirant Szymon Sikora, także przedszkolaków.

Dzieci w wieku przedszkolnym, często potrafią zawstydzić dorosłych, pouczając ich, jak się należy się zachować, by być bezpiecznym w drodze do przedszkola i powrocie do domu. Policjanci w trakcie takich spotkań dowiadują się, że niejeden rodzic nie przestrzega przepisów, przechodząc w miejscu niedozwolonych czy nie zapinając pasów bezpieczeństwa w samochodzie.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • zadowolony

    Itak mabyc boto jest bezpieczenstwo idla bezpieczenstwa,takie super spotkania,zato majom isie powiny byc najlepsze pochwałyorganizatorom tego spotkania,najlepiej raz w tygodniu przez cały rok powino tak byc

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.