Wiadomości z Rudy Śląskiej

PTTK zaprasza na ciekawe wycieczki krajoznawcze

 • Dodano: 2020-09-23 06:15, aktualizacja: 2020-09-23 06:35

Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego w Rudzie Śląskiej zaprasza mieszkańców miasta w sezonie jesiennym na ciekawe wycieczki krajoznawcze.

W dniu 26 września 2020 roku odbędzie się wycieczka na Jurę Krakowsko – Częstochowską do skansenu budownictwa drewnianego Krakowiaków Zachodnich w Wygiełzowie. W drugiej części wycieczki odbędzie się spacer po jaworznickim Parku Gródek, gdzie można zobaczyć „Polskie Malediwy” czyli strome klify i lazurowe jeziorka oraz Centrum Nurkowe. Następnie przewidziany jest pobyt na terenie Geoparku, który jest unikatowym ośmiohektarowym edukacyjnym parkiem tematycznym, gdzie można poznać dzieje Ziemi i zobaczyć rekonstrukcje najstarszych czworonożnych zwierząt lądowych oraz skorzystać z tężni solankowej.

W dniu 12 października 2020 roku odbędzie się wycieczka do Wrocławia. W programie jest przewidziany pobyt na terenie Parku Szczytnickiego, którego częścią są Ogród Japoński, Pergola z Multimedialną Fontanną, Hala Stulecia oraz Pawilon Czterech Kopuł. Dla chętnych będzie możliwość zwiedzenia Hydropolis – unikatowego centrum wiedzy o wodzie. W drugiej części odbędzie się spacer przez Ostrów Tumski do Rynku Starego Miasta.

Podczas wycieczek obowiązują standardowe zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Szczegółowe informacje można uzyskać we wtorki i czwartki w godz. 16-18 w biurze Oddziału Miejskiego PTTK w Rudzie Śląskiej przy ul. Janasa 21 ( tel. 32 2486748 ) oraz stronie internetowej www.rudaslaska.pttk.pl.

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • bb

  Sprawdźcie termin, bo co ja wiem to Wrocław jest w sobotę 10 października

 • Mateusz

  za niedługa bedą fajne atrakcje, zwiedzanie kopalń na śląsku jako muzea komunizmu

 • Hynio

  super wycieczka do skansenu z 18 wieku, Lipiny zapraszają, weźcie pieski ze soba bo tam juz swoje zjedli

 • luluś

  zapraszam na wieczorną wycieczkę na Chebzie -Orzegów atrakcje gwarantowane

 • Marek

  No i super prosimy częściej o informację na temat wycieczek

 • olo

  Jest strona internetowa PTTK ruda sl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.