Wiadomości z Rudy Śląskiej

Radni, mieszkańcy i włodarze dyskutowali o zmianie organizacji ruchu na ul. Mickiewicza

 • Dodano: 2023-07-14 12:30

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Mickiewicza była tematem wczorajszego spotkania władz miasta z mieszkańcami i radnymi.

Spotkanie w rudzkim magistracie w sprawie ul. Mickiewicza

W czwartek, 13 lipca, w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie mieszkańców i radnych z prezydentem Rudy Śląskiej Michałem Pierończykiem oraz jego zastępcami: Aleksandrą Skowronek i Jackiem Morkiem w sprawie utrzymania dotychczasowej organizacji ruchu na ul. Mickiewicza od skrzyżowania z ul. Wolności do skrzyżowania z ul. Wieniawskiego. 

Zarówno pierwotna koncepcja projektu zakładająca odwrócenie kierunku ruchu na ulicy Mickiewicza, jak i późniejsza, gdzie zaproponowano na tym odcinku ruch dwustronny, spotkały się z protestami mieszkańców Rudy. 

- Michał Pierończyk w związku z tym, co mieszkańcy przekazali nam w czasie dyżurów radnych, jak i w korespondencji kierowanej do niego, zgodził się jeszcze raz rozpatrzeć możliwość zachowania takiej organizacji ruchu, jak jest do tej pory (czyli jeden kierunek od ul. Wolności do skrzyżowania z ul. Wieniawskiego) - napisał radny Janusz Żurek.

Jak przekazał radny w wyniku wewnętrznych ustaleń w rudzkim magistracie z Wydziałem Dróg i Mostów, ustalono, że jeśli nie powstanie nowe, dodatkowe przejście na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i Wolności, to możliwe będzie zachowanie dotychczasowego ruchu jednokierunkowego zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, działkowców i wszystkich kierowców, którzy korzystali z tej ulicy. 

- Kwestię rezygnacji z tworzenia tam nowego przejścia dla pieszych w kierunku przedszkola rozwiązuje bezpieczne przejście z sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu ulic Wolności, Wieniawskiego i Kościelnej. Tak więc Prezydent podjął decyzję, że jeśli projektant przebudowy ul. Wolności zaakceptuje to rozwiązanie i nie będzie ono wymagało zmian w pozwoleniu na budowę, to sprawa zostanie rozstrzygnięta po myśli mieszkańców - napisał Janusz Żurek.

Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie do końca miesiąca

- Skłaniam się do tego, aby po uzyskaniu stanowiska projektanta zrezygnować z ujętego w projekcie przejścia dla pieszych. Jeśli zapadnie decyzja dotycząca rezygnacji z przejścia, nie będzie potrzeby wprowadzania ruchu dwukierunkowego pomiędzy skrzyżowaniami ul. Mickiewicza z ul. Wolności oraz ul. Mickiewicza z ul. Wieniawskiego - napisał prezydent Michał Pierończyk.

Komentarze (6)    dodaj »

 • boluś

  Te Pierończyk " ŁYSO PIERDOŁO ! Skoro niy realizujecie ODBIORU ŚMIECI wg. Harmonogramu i niy odbiyrocie zgłoszyń w URZYNDZIE ! TZN. co oddajecie SZMAL za nieWYKONANĄ USŁUGĘ ! Odwiedza CIE osobiście ! Szykuj KASA !

 • andi

  no jasne spierdzielcie wszystko w tej Rudzie tu już nie ma co spierdzielić cała ruda zasrana na maxa brawo Panie pierończyk i podziękowania dla śp. dziedzic i jej radnym syf w rudzie remonty które nic nie wróżą dobrego jakieś wysepki na środku ulic masakra

 • Adik

  Same problemy tworzą na karmanskim rondo aby usprawnić ruch a na rudzie dowalą 3 skrzyowania brawo za pomyslunek. Gdyby byl wypadek na wolnosci a ruch na mickiewicza by odwrocono to nie ma przejazdu na dworzec czy stare osiedle obecnie zawsze idzie przejechac misxkiewicza w takim przypadku. Dlatego wtf

 • Achim

  proponuje podwyzke oplaty za psa i wprowadzenie oplaty za kota. sam nie mam ale ci co maja niech placa wiecej a pieniadze przeznaczyc na monitoring zeby lepic mandaty tym co po swoich pupilach nie sprzataja

 • Piłsudski

  Do polityki garną się ludzie, którzy nic nie osiągnęli, a więc nieudacznicy i darmozjady. Polityka to dla nich deska ratunku, mogą godnie żyć nie dając w zamian nic .

 • Kpina + ironia / szydera

  Ktoś ich wybrał... A było to na zasadzie - tu cytat: "Ktoś musi rządzić, kogoś musimy wybrać." Otóż nie, nie musimy wybierać miernot. Wszak czwarty stopień w czterostopniowej skali wyrażenia swoich poglądów politycznych to nas ra nie do urny :-) trzeci to niegłosowanie, drugi - głosowanie na którąś z alternatyw, pierwszy - głosowanie na POPiS...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również