Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rafał Wypior o swoim starcie w wyborach na prezydenta: "Uznałem, że muszę dać sobie czas"

 • Dodano: 2024-03-04 09:45

Potwierdziły się plotki od kilku dni pojawiające się w mediach społecznościowych. Rafał Wypior planował wziąć udział w wyborach na prezydenta Rudy Sląskiej. Wycofał się w ostatniej chwili. Dlaczego?

Trzecia Droga w Rudzie Śląskiej

W czwartek 29 lutego Trzecia Droga zaprezentowała oficjalnie swoich kandydatów do Rady Miasta Ruda Śląska. W oficjalnej prezentacji "drużyny" Trzeciej Drogi do rudzkiej rady miasta uczestniczył m.in. Wiceminister Cyfryzacji - Michał Gramatyka, czy wiceprezydent Świętochłowic i kandydatka do sejmiku województwa śląskiego - Aleksandra Poloczek.

Co ciekawe partia nie wystawiła żadnego kandydata na prezydenta miasta. Wielu mieszkańców liczyło na kandydaturę Aleksandry Poloczek. Tak się jednak nie stało.

- Większe rzeczy są pisane Aleksandrze Poloczek. Wystawianie jej do walki o prezydenturę w Rudzie Śląskiej byłoby kolejną konfrontacją osób, które wywodzą się z bezpośredniego otoczenia pani prezydent Grażyny Dziedzic. Ta pierwsza konfrontacja doprowadziła do powstania wielu niesnasek i trudnych sytuacji. Nie chcemy powtarzać tego scenariusza - mówił Michał Gramatyka. 

Poseł Gramatyka poinformował, że już wkrótce partia poprze jednego z ogłoszonych kandydatów. 

- Na pewno poprzemy, któregoś z kandydatów na prezydenta, ale ta informacja zostanie przekazana w stosownym czasie - mówił Wiceminister Cyfryzacji. 

Rafał Wypior miał kandydować na urząd prezydenta Rudy Śląskiej

Od kilku dni w mediach społecznościowych pojawiała się informacja, że to Rafał Wypior miał kandydować na stanowisko prezydenta Rudy Śląskiej. Jak się okazało, była to prawda. W poniedziałek młody radny wrzucił nagranie, w którym tłumaczy swoją decyzję. 

- Rafał Wypior kandydatem na prezydenta Rudy Śląskiej z ramienia Trzeciej Drogi? To pytanie w ostatnim czasie coraz częściej pojawia się w mediach społecznościowych, a zostało zintensyfikowane artykułem na naszym lokalnym portalu rudaslaska.com.pl. Moi drodzy, tak, miałem być kandydatem na urząd prezydenta z ramienia Trzeciej Drogi, jednak w ostatniej chwili, kiedy jeszcze był czas na podjęcie decyzji, stwierdziłem, że nie, nie wystartuję w tych wyborach, które obędą się już 7 kwietnia. To nie jest łatwa decyzja - startowanie na urząd prezydenta Rudy Śląskiej. To też nie oznacza od razu, jeżeli się zdecyduje startować, że tym prezydentem zostaje. Jednak uważam, że do tej decyzji trzeba podejść naprawdę odpowiedzialnie - mówił Rafał Wypior.

W dalszej części swojej wypowiedzi Rafał Wypior stwierdził, że po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw stwierdził, że musi nabrać jeszcze doświadczenia, by dobrze zarządzać miastem.

- Uznałem, że muszę jeszcze sobie dać czas na podejmowanie takich decyzji. Muszę jeszcze nabrać doświadczenia, podziałać W strukturach samorządu, aby czuć się w 100% pewny tej decyzji. Ja wszystkim z was, którzy piszą do mnie w tej sprawie, bardzo dziękuję, bo to też pokazuje, jak wielkie zaufanie mam do was. Myślę, że przez te ostatnie pięć lat działałem i pokazałem, że można. Chciałbym w kolejnych latach jeszcze bardziej działać na waszą rzecz. Pokażę wam już niebawem, jaki mam pomysł na to wszystko, bo jak już mogliście zauważyć, ja nie obiecuję. Ja działam. Mamy wspaniałą ekipę na listach Trzeciej Drogi do Rady Miasta. To jest ekipa ludzi z otwartymi umysłami, którym się chce i będę wdzięczny za to, abyście rozważyli każdą z tych kandydatur. Moi drodzy ja startuję do Rady Miasta w okręgu Kochłowice, Bykowina z numeru pierwszego. Będę wdzięczny za każdy oddany głos - podsumował Rafał Wypior. 

Komentarze (18)    dodaj »

 • Bykowina

  A co on zrobił dla naszego Miasta Ruda Śląska? Następny nierobol się pcha do koryta . A tępaki na takich głosują. I jest jak jest.

 • olo

  dużo na fejsie pisał

 • Emeryt

  Skandal korupcyjny w Partii Szymona Hołowni .Łapówki za miejsca na listach do SAMORZĄDÓW !!! SKANDAL.

 • hanys

  Dej se siana.

 • uczciwy komuch pisowski

  płaczący faryzeusz-szef 3 drogi, to taki sam szkodnik Polski, jak gułaj żoliborski. Dlatego wstyd na nich głosować

 • Rudzianin.

  Jestem za polskimi ROLNIKAMI a wy hipokryci jesteście za zielonym ładem .Jesteście anty polakami !

 • uczciwy komuch pisowski

  Zielony ład, to dzieł pisiorów z karakanem i komuchem wojciechowskim na czele, więc, to oni są antypolakami. I ja podzelam Twoją opinię.

 • mM

  Przynajmniej jedna osoba ze zdjęć i listy jest powiązana (była popierana w poprzednich wyborach) przez bojówkę, czy też gang pf. Stop z kibolstwem, waszymi bazgrołami, transparentami, dilerami - ochroniarzami (patrz dyskoteki w Plazie "ochraniane" przez pf). Bykowina jak i całe miasto zabazgrane, policji nie widać, nie mówiąc już o darmozjadach z tzw. straży miejskiej.

 • zkoch

  Szkoda, tutaj nie ma kogo wybrać.

 • Obywatel

  Wziąć się za aquadrom w końcu , za tych ludzi

 • wyborca

  Dla wszystkich fanów Pana Rafała, chcąc być prezydentem Miasta trzeba się pokazać w całym mieście, a nie ograniczać się do jednej lub dwóch dzielnic. W RM przez ostatni rok dał się poznać jako ten co głosuje przeciw ale dlaczego tak? Nie wiem.

 • Kacper Ololo

  Pan Rafał może mieć problem z tą trójkolorowa częścią miasta.

 • boluś

  Orwell" Wiecznie Żywy ! Ruda Śląska - FOLWARK ZWIERZĘCY !

 • Aldona

  Nie proszę cię Rafał nie rób na tego zostań tam gdzie jesteś nie idź tą drogą nie kompromituj się miałeś swoje pięć minut których nie wykorzystałeś tylko sam siebie okłamujesz.

 • Adam

  A nie jest tak, że on jeszcze tych pięciu minut nie miał...? Sugerujesz, że inni radni są jakoś lepsi?

 • Mieszkaniec Rudy Śląskie

  Trzecia droga to Ekooszołomy co chcą zniszczyć polskie rolnictwo. Oraz chcą jednego wielkiego państwa Europejskiego ze stolicą w Berlinie.

 • Ziga z Wirku

  Jakiś taki bajkowy jest,jak z Opowieści Pana Kleksa lub Harry Potera.

 • Adam

  Cieszymy się, że nie....

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również