Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rażąco przekroczył prędkość - policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy

 • Dodano: 2024-07-10 15:15

38-letni kierowca zlekceważył przepisy prawa ruchu drogowego i przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 53 km/h. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem karnym. Dodatkowo stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Rudzcy policjanci, po raz kolejny apelują o bezpieczną jazdę oraz dostosowanie prędkości do ograniczeń jak i warunków ruchu.

Rażąco przekroczył prędkość - policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy

We wtorek rano na ulicy Piłsudskiego, policjanci z rudzkiej drogówki, zatrzymali do kontroli drogowej 38-latka kierującego samochodem marki renault, który jechał ze znaczną prędkością. Mężczyzna miał na liczniku 103 km/h na łuku drogi, pomimo że w tym miejscu obowiązuje ograniczenie do pięćdziesięciu. Rudzianin jechał aż o 53 km/h za dużo w terenie zabudowanym! W konsekwencji, za rażącą prędkość, 38-latek stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy, a także otrzymał wysoki mandat karny w wysokości 1500 zł. Ponadto na jego konto trafiło 13 punktów karnych.

- Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Po raz kolejny apelujemy o wyobraźnię, ostrożność i rozwagę! - apelują policjanci.

Komentarze (9)    dodaj »

 • Obserwator

  Dobromir już na załączonym zdjęciu widać rażącą nieprawidłowość w przeprowadzonej kontroli prędkości przez funkcjonariuszy policji mianowicie pomiar był wykonany na zakręcie !!!!

 • Olo

  Co tu zakręt przeszkadza? Dobrze, że łobuza złapali.

 • Adrian

  Jaki jest błąd pomiaru? Czy na pewno można w tym miejscu kontrolować prędkość? Łuk wygląda na spory przez co pomiar nie jest dokładny

 • Adrian

  Jaki jest błąd pomiaru? Czy na pewno można tam kontrować prędkość? Łuk wygląda na spory, pomiar na pewno nie jest prawidłowy

 • Wesoły hanysek

  Budżet jest pusty skąd wziąść pieniądze??? Każdy młody policjant tyz mo kredyty czy bajtle a to jak we urzyndzie jest droga służbową Duda,Tusk holownia itd. Przeca zelenski czy putin luki finansowej nie wypełni....siema siema

 • krimi

  Mały odsetek policjantów ma, jak to nazywasz kredyt i bajtle. Zazwyczaj są to osoby samotne z uwagi na zemstę bandziorów, których złapali. Lepiej nie mieć rodziny oraz kredytów. Często osoby służb mundurowych pozostają do końca życia singlami bez kredytów bo ich stać na zapłatę gotówkową. Zależy od danej rangi, czym wyższa tym lepiej opłacana.

 • Kpina + ironia / szydera

  No, a najlepiej płacą tym z najmniejszym IQ - patrz: były KG od granatnika... jeśli taki jest na samej górze, to niżej może być już tylko gorzej :-)

 • Michał

  Bzdura

 • Dobromir

  nie pochwalam takiego czynu ale policja rudzka i nie tylko swym patologicznym zachowaniem wykonująca czynności też nagminnie łamie przepisy i wyłudza mandaty od kierowców mianowicie prowadzać pomiar w ukryciu w miejscu nie dozwolonym często w nie prawidłowy sposób przy czym sami łamiąc przepisy ustawa o policji jak poprawnie powinna wyglądać kontrola drogowa .

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również