Wiadomości z Rudy Śląskiej

Recital Krystyny Giżowskiej z okazji Dnia Matki

  • Dodano: 2024-05-14 07:30, aktualizacja: 2024-05-14 08:08

Śląski Teatr Impresaryjny im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza na wyjątkowe wydarzenie muzyczne z okazji DNIA MATKI z udziałem wybitnej artystki KRYSTYNY GIŻOWSKIEJ.

Kim jest Krystyna Giżowska?

Krystyna Giżowska zadebiutowała w 1968 roku jako solistka w Zespole Pieśni i Tańca Transportowiec w Koszalinie. W tym samym roku została finalistką popularnego wówczas konkursu Giełda Piosenki, podczas którego poznała Ryszarda Balickiego oraz Ryszarda Poznakowskiego i nawiązała współpracę z ich big-bandem, oraz zajęła drugie miejsce na 2. Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu. Absolwentka Technikum Ekonomicznego. W 1969 po otrzymaniu honorowej nagrody od publiczności na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu związała się z wojskowymi zespołami – Flotyllą i Radarem. Tam, pod kierunkiem m.in. Danuty Baduszkowej i Jacka Korczakowskiego, nauczyła się dykcji, solfeżu, emisji głosu i ruchu scenicznego.

Profesjonalną karierę zaczęła w latach 70., występując w zespołach wojskowych jako solistka. Samodzielną drogę na estradzie rozpoczęła w 1976 na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Soczi. Mimo skromnego (acz własnego) repertuaru zdobyła drugą nagrodę dzięki wypracowanej technice śpiewania i obyciu estradowemu. Nabyte umiejętności przyniosły jej też kolejne sukcesy: drugą nagrodę na Coupe d’Europe w Austrii w 1977; pierwszą nagrodę za interpretację piosenki do muzyki Chopina na Festiwalu Przebojów w NRD w 1978; trzecią nagrodę i nagrodę publiczności na Festiwalu Piosenki w Dreźnie w 1979; Grand Prix na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Szwecji w 1981 oraz Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie w 1984. W styczniu 2020 zaśpiewała największe przeboje na galowym koncercie w Teatrze Variete w Krakowie.

(źródło: Wikipedia)

DZIEŃ MATKI w ŚTI 

 KRYSTYNA GIŻOWSKA - recital 

26 maja 2024 (niedziela) godz. 18.00

Bilety w cenie: 60 i 55 zł
Bilety grupowe (min. 10 osób) w cenie: 50 i 45 zł (sprzedaż wyłącznie w kasie ŚTI)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również