Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Remont budynku Straży Granicznej w środku i na zewnątrz

 • Dodano: 2018-01-03 08:45, aktualizacja: 2018-01-03 10:49

10 lat po utworzeniu w mieście placówki Straży Granicznej, w budynku przy ulicy Głównej odbędzie się remont - w środku i na zewnątrz.

Remont placówki przy ulicy Głównej w Wirku był planowany od 2010 roku, czyli od momentu przejęcia budynku przez Straż Graniczną. Jak wyjaśnia mjr Katarzyna Walczak, rzecznik prasowy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, podstawowym celem prowadzonych prac remontowych jest konieczność dostosowania obiektu do potrzeb służbowych, czyli sprawnej obsługi cudzoziemców.

Zakres prac będzie polegał m.in. na wydzieleniu pomieszczenia poczekalni wraz z toaletą, a także dostosowaniu budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych - pojawi się winda, pochwyty i odpowiednie urządzenia sanitarne. Równocześnie prowadzony jest remont elewacji budynku polegający na czyszczeniu, uzupełnianiu i wymianie spoin oraz uzupełnianiu ubytków cegieł - wylicza major Walczak

Najnowsze ogłoszenia z Rudy Śląskiej Sprawdź

Po wykonaniu tych prac, jeszcze w tym roku,  pojawią się chodniki z kostki brukowej.

Funkcjonariusze i pracownicy placówki w trakcie prac modernizacyjnych pozostaną na miejscu, a sam remont nie wpłynie w negatywny sposób na funkcjonowanie placówki. Przypomnijmy, Straż na co dzień udziela pomocy nie tylko obcokrajowcom, ale i Polakom np. planującym wyjazd za granicę w zakresie ostrzeżeń, opisów krajów, przepisów celnych i danych kontaktowych do placówek dyplomatycznych.

Pokaż na mapie

Zobacz także

Komentarze (12)    dodaj komentarz »

 • Hynio

  Jakiej granicy strzegą ci dzielni strażacy? Czyżby od ul. Kokota na północ był jakiś inny kraj, czy nie daj Boże Land

 • bob

  Bardzo dobrze.Jest potrzebny od dawna.

 • Abc

  Zielonkawe pasibrzuchy..

 • sznyks

  Niech zgadnę. Grubiorz?

 • Obserwator

  CZY DLATEGO WYCIĘTO WIELE DRZEW NA POSESJI URZĘDU , W TYM TE ROSNĄCE PRZY PŁOCIE ,JAK MORWA CZY KASZTANOWIEC .DAWAŁY ONE CIEŃ OSOBOM STOJĄCYM NA PRZYSTANKU AUTOBUSOWYM .CZY TO W CELU LIKWIDACJI TEGO CIENIA ,CZY W CELU POPSUCIA ŚRODOWISKA NATURALNEGO ,BĘDZIE WIĘCEJ SMRODU ,A MNIEJ CZYSTEGO POWIETRZA I MNIEJ CHŁODU ! TAK SIĘ DBA O PRZYSZŁE POKOLENIA I KOMFORT ŻYCIA MIESZKAŃCÓW MIASTA !

 • K. Bohanenn

  Ktoś może udzielić informacji w jakim celu w Rudzie Śl 1 drzewa przy ulicy Wolności zostały opisane numerami. od samego Karmańskiego w stronę centrum? ktoś pieprzy o jakiejś wycince. Rozumiem ,że drzewa chore, puste w środku, spróchniałe ale jeżeli wszystkie to to już chyba jakaś przesada.

 • Anty M

  Na ten temat był reportaż na TVP info bodajże w grudniu. Poszukaj na Google. Bardzo ciekawy a mina Mejera bezcenna po wymianie zdań z marszałkiem województwa

 • Toram

  Obserwator - artykuł o kozie, a Ty o wozie!!!

 • arch

  Wycinanie w tym mieście drzew to najszybciej rozwijająca się działalność. Te, jak i inne drzewa wycięto zapewne "na wszelki wypadek" aby nie przygniotły auta lub człowieka. To ostatnio bardzo popularna argumentacja (aleja w Rudzie). Prawdopodobieństwo przewrócenia się drzewa na kogoś lub coś jest dużo mniejsze niż być zmiecionym przez samochód np. na chodniku. Nikt jednak nie kwapi się do likwidacji samochodów.

 • orwo

  Zmasowane wycinki w naszym mieście datują się mniej więcej od czasów powstania "patelni" przed Urzędem Miejskim. Tnie się jak popadnie - żadne drzewo nie może być bezpieczne. Łatwiej załatwić w Urzędzie wycinkę niż posprzątanie śmieci. Ręka do góry kto wie gdzie rosną drzewa posadzone za te wycinane - bilans jakoś nie chce mi się zgodzić - wokół mnie więcej znika niż przybywa.

 • styks

  Podaj wzór jak obliczyłeś to prawdopodobieństwo.

 • arch

  Wystarczy poczytać wiadomości, choćby w internecie. Tylko w święta na przejściach dla pieszych zginęło 5 osób. Ile w tym czasie przewróciło się drzew na ludzi?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.