Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Basen kryty w Nowym Bytomiu ponownie otwarty

 • Dodano: 2018-01-03 06:45, aktualizacja: 2018-01-03 06:56

Po kilkumiesięcznej modernizacji budynku basenu krytego w Rudzie Śląskiej - Nowym Bytomiu obiekt został wczoraj ponownie udostępniony mieszkańcom.

Prace remontowe związane były z usunięciem płyt azbestowych oraz ociepleniem elewacji frontowej budynku. Wymienione zostały drzwi i okna, przebudowane zostało także wejście główne, a także odnowiony został hol. Całość kosztowała ponad 270 tys. zł.

Kluczową częścią zakończonej właśnie inwestycji było usunięcie znajdujących się na 230 m² elewacji frontowej płyt azbestowych. W dalszej kolejności przeprowadzone były pozostałe prace.

Wykonaliśmy docieplenie elewacji, wymieniliśmy stolarkę okienną i drzwiową zewnętrzną, dostosowaliśmy budynek dla osób niepełnosprawnych poprzez likwidację wiatrołapu i wykonanie podjazdu, przebudowaliśmy strefę wejścia do budynku - wylicza Piotr Janik, naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Ruda Śląska.

Ponadto w trakcie robót zainstalowano monitoring oraz oświetlenie zewnętrzne elewacji.

Przypomnijmy, że pod koniec 2016 r. obiekt wyposażony został w instalację fotowoltaiczną. Dzięki niej wyprodukowany „ekoprąd” wykorzystywany jest do zasilania instalacji odpowiedzialnej za technologię wody basenowej oraz oświetlenie basenu.

W Rudzie Śląskiej funkcjonują trzy kryte baseny: w Rudzie, Kochłowicach i Nowym Bytomiu. W 2017 r. odnotowano w nich ponad 131 tys. wejść. Najwięcej na basenie w Rudzie - 55 615. Z racji kilkumiesięcznego remontu basen w Nowym Bytomiu w ubiegłym roku odwiedziło 21 149 osób.

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Amadeusz

  Interesuje mnie kto normalny chodzi na basen mosiru i płaci 10zł za 45 minut "zajęć w wodzie"(to z regulaminu obiektu)? Aquadrom zarówno w tygodniu jak i w niedziele i święta życzy sobie odpowiednio 7zł za godzinę i 12zł za dwie godziny korzystania z basenu sportowego. Nowy obiekt, miła obsługa, dobre zaplecze sanitarne i kadrowe(wszędzie ratownicy) i do tego 10 minutowy bufor czasowy. Od czasu powstania Aqadromu na basen sportowy chodzę tylko i wyłącznie tam ponieważ sorry ale basen na Nowym Bytomiu kojarzy mi się z czasami jak ratownik cały czas siedział w kanciapie a wychodził tylko po to, żeby wyciągnąć z wody za karę jakieś dziecko. Panie w szatniach były niemiłe a najlepiej chciały by, żeby ludzie wycierali się przy niecce basenu. Nie wspomnę o stale obowiązującym zakazie skoków ze słupków, pływania tylko w poprzek w razie zbyt dużej liczby osób i zjeżdżalni włączanej od święta jak jakiś rodzić zrobił awanturę po tym jak ratownik odmówił. Ochrona danych osobowych leżała ponieważ na portierni trzeba było zostawić jakiś dokument a włosy suszyło się już na zimnym korytarzu bo szatnię trzeba było opuścić.I jak to ma być konkurencja dla Aquadromu? Bilet normalny powinien tu kosztować maksymalnie 5zł. Żenujące.

 • czytelnik

  fantazjujesz. cena 7 i 12 zł za godzinę basenu sportowego w aquadromie owszem jest, ale tylko od 6 do 9 rano, jak cała reszta jest nieczynna... gdybyś rzeczywiście chodził to byś to raczej wiedział...

 • czytelnik

  Chcesz korzystac z calej reszty to zaplac i przyjdz pozniej. Ja tez chodze na basen sportowy do aquadromu i nie przeszkadza mi zw jeat otwarty za taka cene do 9 rano.

 • czytelnik

  Chcesz korzystac z calej reszty to zaplac i przyjdz pozniej. Ja tez chodze na basen sportowy do aquadromu i nie przeszkadza mi zw jeat otwarty za taka cene do 9 rano.

 • To jo

  Kołowrotków na chipy nie widać na zdjęciu, więc pewnie zostanie ten niefajny system rozliczania po 45 minut. Szkoda.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.