RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rodzice mogą już parkować pod SP nr 20

 • Dodano: 2017-10-25 13:00

Przed Szkołą Podstawową nr 20 w Kochłowicach wyznaczono zatoczkę do kilkuminutowego postoju. To odpowiedź na prośby i interwencje rodziców, którzy narzekali na brak parkingu.

O problemach rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 20 im. Marii Konopnickiej na ulicy Wyzwolenia pisaliśmy we wrześniu. Z powodu braku miejsc postojowych przy placówce, opiekunowie parkowali "na chwilę" na chodniku lub zatrzymywali się na ulicy, aby wysadzić dziecko. Interweniowała Straż Miejska, wypisując mandaty.

Teraz sytuacja wygląda zupełnie inaczej, zmieniono bowiem organizację ruchu w tym miejscu. Wyznaczono pas, na którym można zatrzymać samochód zgodnie z prawem. Początkowo zatoczka nie była dodatkowo oznakowana i znaleźli się tacy kierowcy, którzy potraktowali ją jak zwykły parking. 

Nie wiemy, czy to byli nauczyciele, czy rodzice, ale miejsca były zajęte w sposób ciągły i zmiany nie przyniosły pożądanych efektów - wciąż były problemy z wysadzaniem dzieci. Stąd  czasowe ograniczenie postoju - mówi Marek Partuś, komendant Straży Miejskiej w Rudzie Śląskiej

Ostatecznie, na pożegnanie i wysadzenie lub odprowadzenie pociechy do szkoły mamy kwadrans, o czym informuje stosowny znak. Czy to ograniczenie obowiązuje nas także wieczorami albo w dni wolne od nauki? 

Kierowcy muszą pamiętać, że nie jest to typowy parking i czasowe ograniczenie obowiązuje cały czas, o każdej porze dnia i nocy. Inaczej byłoby tylko wtedy, gdyby znak był zasłonięty - mówi komendant rudzkich strażników.

Codziennie nowe konkursy z nagrodami Graj

W zatoczce wytyczono jedno miejsce dla niepełnosprawnych. Kolejna zmiana dotyczy przejść dla pieszych - zamiast jednego, pojawiły się dwa: pierwsze na wysokości wejścia na cmentarz, drugie przy skrzyżowaniu z ulicą Żymły. Na całym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Komentarze (6)    dodaj »

 • Rodzic

  Nareszcie. Dziękujemy.

 • rtty

  To nowe przejście koło ul Żymły-bliżej Rynku jestb. niebezpieczne. Kierowcy wyjeżdżający zza zakrętu zbyt późno go widzą, przydałoby się dodatkowe oznakowanie-pachołek, znak, barierka na środku jezdni bezpośrednio przed przejściem. Same oznaczenie jezdni, szczególnie gdy popada śnieg-jest niewystarczające.

 • kiki

  Niech ich szlag z tymi miejscami dla niepełnosprawnych, wszędzie tego nawalone a moło kto z tego korzysta. Budujesz parking na 3 auta to przynajmniej 1 musi być niebieskie.

 • inz

  Musisz być politycznie poprawny jak reszta europy z nygrami. Nikt ich nie chce ale głośno tego nie powie.

 • esem

  to teraz tylko postawić tam "parkingowego" z zegarkiem i bloczkiem mandatowym :)

 • pawel

  Szkoda że z drugiej strony jest zakaz. Jest to duze utrudnienie dla jadących w stronę wirku. Może tez warto byłoby pomyśleć ?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.