Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska. 29-latka spowodowała kolizję na Niedurnego mając... 2 promile

 • Dodano: 2023-10-30 14:30, aktualizacja: 2023-10-31 07:15

Już nie raz rudzka Policja informowała o tym, że każdy, kto wsiada za kierownicę po przysłowiowym „kielichu”, jest zagrożeniem dla siebie, ale i innych uczestników drogi. Tak też się stało w piątek na Niedurnego w Nowym Bytomiu. 29-letnia gliwiczanka spowodowała kolizję, bo miała w swoim organizmie 2 promile alkoholu.

Kolizja po pijaku

W weekend na drogach naszego miasta doszło do kilku kolizji drogowych, ale wśród nich była taka, której sprawczyni miała 2 promile alkoholu w swoim organizmie. Chwilę przed północą na ulicy Niedurnego, kompletnie pijana kierująca audi wjechała w prawidłowo jadącego opla. Nic dziwnego, że nie była w stanie prawidłowo reagować, z takim wynikiem miała szczęście, że nikomu nic się nie stało. Policjanci z drogówki po pierwszym badaniu byli zaskoczeni, bowiem 29-letnia gliwiczanka miała 2 promile alkoholu w swoim organizmie. Ciekawe jak z takim wynikiem chciała dojechać do domu? Odpowie ona teraz przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za którego popełnienie grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat oraz utrata prawa jazdy. Ponadto czeka ją również kara, za spowodowanie zagrożenia w bezpieczeństwie ruchu drogowego. Pewnie jeszcze tego nie wie, ale ubezpieczyciel obciąży ją wszystkimi kosztami związanymi z uszkodzeniem opla, a to przeważnie nie są małe kwoty.

Kolejny raz mundurowi apelują, szczególnie teraz przed nadchodzącym świętem, nie wsiadajcie za kierownicę po spożywaniu alkoholu, albo nie pijcie go jak planujecie jechać samochodem. Każdy, kto wsiada za kierownicę po przysłowiowym „kielichu”, jest zagrożeniem dla siebie, ale i innych uczestników drogi.


Źródło: KMP Ruda Śląska

Komentarze (7)    dodaj »

 • Helutka

  Donald a co ma A do B

 • Donald Tsk

  Powinna iść odrabiać karę w czynię społecznym, do sortowni odpadów.

 • Helutka

  A co ma A do B

 • ANTY UE

  Ciekawe czy gliwiczanka jest urodzona w Polsce ?

 • uczeń Rudolfa

  A gdyby nie była urodzona w Polsce to byłbyś najszczęśliwszy na świecie.

 • Rudolf

  Dlatego zawsze sprawdzam alkomatem swoją konkubinę gdy ta pożycza mój samochód.

 • uczeń Rudolfa

  Jesteś wspaniałomyślny

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również