Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: 40 kolizji w ciągu jednego tygodnia!

 • Dodano: 2023-10-27 14:15

W ciągu obecnego tygodnia w Rudzie Śląskiej doszło do dwóch potrąceń pieszych i ponad 40 kolizji. Większość kierowców tłumaczyło się złymi warunkami pogodowymi. Raz jeszcze mundurowi apelują do wszystkich, i kierowców, i pieszych, o ostrożność na drogach, szczególnie w okresie jesiennym, kiedy zmrok zapada wcześniej, a w ciągu dnia widoczność nie zawsze jest dobra.

Mijający tydzień obfitował w potrącenia pieszych i kolizje

Ponad 40 kolizji i 2 wypadki to dużo jak na jeden tydzień, który jeszcze się nie zakończył. Kierowcy przeważnie tłumaczyli się złymi warunkami pogodowymi. Policjanci dokładnie badali okoliczności tych zdarzeń. Raz jeszcze apelujemy do wszystkich, i kierowców, i pieszych, o ostrożność na drogach, szczególnie w tym okresie, kiedy zmrok zapada wcześniej, ale i w ciągu dnia widoczność nie zawsze jest dobra. To czas kiedy pogarsza się również koncentracja kierujących, dlatego tak ważna jest wzmożona czujność.

W najbliższych dniach rudzcy policjanci będą przeprowadzać kolejne działania koncentrujące się przede wszystkim na poprawie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Ze względu na znaczny wzrost potrąceń pieszych, każde wykroczenie stwarzające zagrożenie dla nich będzie karane bez taryfy ulgowej.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Pogoda

  "Kierowcy przeważnie tłumaczyli się złymi warunkami pogodowymi" jak pogoda jest winna to nie mam więcej pytań. Zabrać im prawko.

 • Willy

  Rozumiem że Pan czy Pani , po np. potrąceniu pieszego powiedział by lub powiedziała miej więcej tak : super pogoda , nie przeszkadza mi to że ciemno i pada deszcz , ani to że pieszy ubrany na ciemno szedł po ulicy ...

 • Łon

  Nie na co tu dużo gadać większość pseudo kierowców zamiast jechać patrzeć na drogę to patrzą w telefon niestety taka prawda

 • Rudolf

  40% w ciągu jednego wieczoru.

 • Buszmen

  Rudzcy policjanci należą do jednych z największych bezmózgowców na Śląsku, a może i w Polsce. Bez cienia empatii dla obywateli. Umie tylko stać skryci w zasłoniętych miejscach by sypać mamdatami. Może by tak stanęli w pobliży przejść dla pieszych(których w Rudzie jest chyba o1000 procent za dużo ) i sypnęli mandatami na samobójców, którzy wchód,ą na przejście bez upewnienia się czy nie spowodują wypadku, często zakapturzeni z słuchawkami w uszach i telefonem w ręku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również