RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Dwa potrącenia pieszych w ciągu jednego dnia!

 • Dodano: 2022-05-23 09:45, aktualizacja: 2022-05-23 11:24

Słońce i ładna pogoda nie zawsze dają gwarancje bezpiecznej jazdy.  Pośpiech, duża ilość samochodów czy też brak umiejętności jazdy powodują, że na dochodzi do licznych zdarzeń drogowych, a w szczególności potrąceń pieszych. Tylko w czwartek na rudzkich drogach doszło do dwóch potrąceń, dlatego Policja apeluje o ostrożność, zarówno kierowców jak i pieszych.

Obecna pora roku to czas, kiedy prawdopodobieństwo występowania zdarzeń drogowych powinno się zmniejszać. Dobre warunki drogowe dają nam większe poczucie bezpieczeństwa, dlatego też jeździmy nieco szybciej co przy dużym natężeniu ruchu nawzajem naszych drogach wpływa negatywnie na bezpieczeństwo pieszych użytkowników dróg.

Tylko w czwartek 19 maja doszło do dwóch potrąceń pieszych. Jedno zdarzenie miało miejsce na wyznaczonym przejściu dla pieszych, drugie na uczęszczanej ulicy podczas cofania. Policjanci z wydziału kryminalnego już zajęli się wyjaśnianiem przyczyn.

Rozsądek przede wszystkim

Policja apeluje więc o ostrożność, zarówno kierowców jak i pieszych. Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, tylko nasze role czasem się zmieniają. Nieważne jednak czy jedziemy autem, rowerem czy też przemieszczamy się pieszo to pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników drogi. Poprzez przestrzeganie  zasad ruchu drogowego, technik kierowania pojazdami, odpowiedzialne zachowanie, a także  odpowiednie wyposażenie naszego pojazdu możemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze i naszych umiejętności.

Szczególny apel kierowany jest również do pieszych. Nawet będąc przed przejściem dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, ale tutaj zasada ograniczonego zaufania jak najbardziej ma zastosowanie.

 

Zobacz także

Komentarze (31)    dodaj »

 • Kazimierz

  Jeżeli mogę to skreślę tutaj kilka słów, otóż posiadam wyższe wykształcenie i mój intelekt przewyższa na pewno większość z was którzy tu piszą i uważam że jest zbyt mało patroli policji z drogówki i tak jak powiedziałem już o moim intelekcie skoro uważam że tak jest to tak musi niestety być - pozdrawiam

 • Zubeg

  Na Kochłowickiej na odcinku od Parku Pamięci do rynku jeżdżą jak na torze wyścigowym i od dwóch lat nie widziałem tam żadnego patrolu z drogówki , kwestia czasu aż się coś tragicznego wydarzy !!! Tylko wtedy będzie za późno.,ale mówią że mądry polak po szkodzie !

 • Kremator

  Trza miec otwarte oczy.Jako ze pracuje w tamtej okolicy wiem ze patrol ustawia sie tam regularnie.

 • Ela

  Kremator ty tak piszesz bo mosz z tego korzyść bo mosz wincy społem !!!

 • Klaudiusz

  Za bezpieczeństwo w mieście odpowiada prezydent miasta. Gdzie pomysły , gdzie zmiany, gdzie współpraca ? Kolejna porażka.

 • Esbek

  Za bezpieczeństwo odpowiada struktura zomowska, która ma w d... bezpieczeństwo bo dla nich liczą się statystyki i liczba wyłudzonych mandatów. Także Klaudiuszku do komendanta tego [...]u miej pretensje.

 • rado

  Z roku na rok samochodów w Rudzie Śląskiej zdecydowanie przybywa, a jakość dróg niestety spada. To też po części odpowiada za zdarzenia z udziałem pieszych. Komunikacja miejska w regionie, która mogłaby odciążyć aglomerację kompletnie nie funkcjonuje.

 • Trevvor

  W Rudzie Śląskiej nic nie funkcjonuje tak jak należy.

 • Komentatorka

  Moim zdaniem po zmianie przepisów kierowcy zaczęli jeździć bardziej uważnie natomiast piesi i rowerzyści to jakiś absurd. Piesi wchodzą na pasy bez zatrzymania, jakiegokolwiek rozgladniecia się myslac że przecież kierowca MUSI się zatrzymać. Rowerzyści podobnie, jadą jakby jutra miało nie być. A gdzie zasada ograniczonego zaufania. Dla kierowców sypią się wysokie mandaty za niestosownie się do nowych przepisów, a piesi i rowerzyści zostają bezkarni

 • Koło Stan.

  Sprawdza się moja przepowiednia. Ta zmiana z pieszymi to największa głupota w przepisach. Rowery i piesi nie paczą jak Barany tylko kierowcy mają przerombane.

 • Bladius

  Kierowcy i rowerzyści powinni codziennie dostawac mandaty za jazdę po chodnikach, kierowcy także za jazdę po ścieżkach i wzdłuż przejść a za nielegalne parkowanie powodujące blokowanie lub utrudnienia w ruchu i stwarzanie zagrożenia od razu odebrać prawko na 3 lata z przymusem wizyty u okulisty i psychiatry

 • Siara

  Mam pierwszeństwo na przejściu to wchodzę po co mam patrzeć na drogę ktoś to wymyślił dla mojego bezpieczeństwa. Chyba nie chodziło o kasę z mandatów

 • Ona

  Tempa na babo pierwszeństwo a nie wtargnięcie barany zaślepione w telefony to nie kon że pr i stoi

 • Rozsądna

  Ciekawe kto przeżyje?Kierowca może otrzymać wyrok a pieszy wieniec z czarną wstążką

 • 2fast 2furious

  Z twoim tokiem myślenia przyda ci się zniżka w zakładzie pogrzebowym.

 • Gość

  Samochód nie stanie w jednej sekundzie, jak wchodzisz z marszu to nie zahamuje!!! Oczywiście, wina będzie kierowcy, ale to Ty będziesz kaleką. Daj żyć sobie i innym, zatrzymaj się, wtedy kierowca Cię zobaczy i przepuści.

 • Limal

  "kierowca zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych, ma obowiązek zachować szczególną szczególną ostrożność". Wydaje sie takie proste ale jednak nie dla wszystkich.Pieszy, rowerzysta, kierowca zawodowy.

 • SPONGEBOB

  Pieszy korzystając z pasów też ma pewne obowiązki ale barany nawet z przejścia nie potrafią prawidłowo korzystać. Mandaty takim po 2000 to szybko się nauczą.

 • Jorg

  Życzę ci długiego życia. Chciaż z takim podejściem do sprawy własnego bezpieczeństwa domniemam że zakończy się ono nagle i w niedalekiej przyszłości

 • Real

  Masz też pierwszeństwo na cmentarz .

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.