Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Kierowcy na "podwójnym gazie" spowodowali dwe kolizje

  • Dodano: 2020-08-25 06:15, aktualizacja: 2020-08-25 06:19

W ciągu minionego weekendu, dwoje nietrzeźwych kierowców spowodowało kolizje drogowe. Już nie raz pisaliśmy o tym, że każdy kto wsiada za kierownicę po przysłowiowym „kielichu” jest zagrożeniem dla siebie ale i innych uczestników drogi. Tak też się stało w nocy z soboty na niedzielę.

W miniony weekend na drogach naszego miasta doszło do kilku kolizji drogowych, ale wśród nich były dwie których kierowcy byli nietrzeźwi. Pierwsza z nich miała miejsce w sobotę tuż przed północą na ulicy 1 Maja, gdzie kierujący fordem 38-letni obywatel Mołdawii mieszkający w Rudzie Śląskiej miał w swoim organizmie prawie 2,25 promila alkoholu. To, że zatrzymał się na barierkach energochłonnych nie dziwiło policjantów. Mężczyzna ledwo wysiadł z auta. Kolejna kolizja była dwie godziny później już w niedzielę. Na ulicy Tunkla, 21-latek z Rudy Śląskiej kierując volkswagenem wjechał w znak, latarnię i ogrodzenie posesji. Badanie przeprowadzone przez mundurowych wykazało, że miał on 1,6 promile alkoholu w organizmie. Do powstania obu kolizji z pewnością przyczynił się stan psychofizyczny zamroczonych alkoholem kierowców. Odpowiedzą oni teraz przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za którego popełnienie grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat oraz zakaz kierowania pojazdami i dodatkowe świadczenie pieniężne nie mniejsze niż 5 tys. złotych.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Wojciech

    Chyba zbyt łatwo im poszło zdanie egzaminów na prawo jazdy skoro tego nie potrafia szanować ?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.