Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Miasto zdezynfekowało lokale po wyborach prezydenckich

 • Dodano: 2020-07-01 08:45, aktualizacja: 2020-07-01 08:58

W ubiegłą niedzielę odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Mimo że odbyły się one w nadzwyczajnym reżimie sanitarnym ze względu na pandemię koronawirusa, miasto zdecydowało się na zdezynfekowanie lokali wyborczych, które znajdowały się w szkołach czy przedszkolach.

W poniedziałek od samego rana w pięciu przedszkolach oraz dwóch szkołach podstawowych, gdzie znajdują się oddziały przedszkolne, miasto przeprowadziło dezynfekcję. W wymienionych placówkach znajdowały się w niedzielę siedziby komisji wyborczych.

- W wymienionych placówkach znajdowały się siedziby komisji wyborczych i choć wybory odbywały się w reżimie sanitarnym i wszędzie zachowywane były reguły bezpieczeństwa, zdecydowaliśmy się na dodatkową dezynfekcję przez specjalistyczną firmę - napisała prezydent Grażyna Dziedzic.

Ponad 80 dzieci, które uczęszczały w ostatnim tygodniu do tych placówek, w poniedziałek musiało zostać w domach. Od wczoraj jednak mogą już bezpiecznie korzystać ze swoich sal.

Dodatkowo miasto objęło dezynfekcją także przychodnię przy ul. Radoszowskiej, gdzie w niedzielę również znajdowała się komisja wyborcza.

- W tym przypadku decydujący był układ komunikacyjny tego budynku, który wymusił na nas podjęcie takiej właśnie decyzji - napisała prezydent Grażyna Dziedzic.

Zobacz także

Komentarze (9)    dodaj komentarz »

 • ??

  Lokal wyborczy w przychodni zdrowia w czasie zarazy. Tylko u nas.

 • wyborca

  Nadzwyczajny reżim sanitarny.Nie wiem jak gdzie indziej ale u mnie wszyscy podpisywali się tym samym długopisem , nie widziałem też by ktokolwiek dezynfekował tam stanowiska gdzie zakreślano karty czy by dezynfekowano urnę .Jedyny przypadek reżimu sanitarnego to maska , która z tego co wiem miała być zdejmowana na moment przy podpisie tak ,żeby komisja mogła zidentyfikować zdjęcie dowodu z jego właścicielem Ale tego też nie wymagano.Jednym słowem pic na wodę fotomontaż.

 • Dobry wyborca

  Zdezynfekowany to jo już prziszoł na wybory płynem 40%

 • wypadałoby

  Miło mi to słyszeć. Czy miasto zdezynfekuje też przystanki autobusowe?

 • Jo

  Ma is mozgi wyoalone od tej epidemii. Kup se flaszke i sie odkaz

 • Gość

  A po co przystanki? Są na powietrzu! O ile nie będziesz ich lizał to wystarczy, że umyjesz ręce. Jeszcze rozumiem autobusy, ale przystanki? Kasa w błoto.

 • tomex

  nie,gdyż nie ma to sensu zupełnie.

 • UVZ

  Inne miasta dezynfekuja przystanki

 • tomex

  nie obchodzą mnie inni, jeśli zaczną lizać chodniki, też mam to robić?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.