Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Motocyklista wypadł z drogi na "zakręcie mistrzów" [WIDEO]

 • Dodano: 2021-07-28 13:45, aktualizacja: 2021-07-28 22:52

W ubiegłym tygodniu na rudzkim "zakręcie mistrzów" doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. Motocyklista jadący w kierunku Gliwic na feralnym łuku wypadł z drogi. Na szczęście obyło się bez poważniejszych obrażeń. 


"Zakręt mistrzów": Kierujący motocyklem wypadł na łuku z drogi

W piątek 23 lipca po godzinie 16:00 na rudzkim "zakręcie mistrzów" doszło do kolejnego groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Tym razem motocyklista, który poruszał się na jezdni w kierunku Gliwic, wypadł na łuku z drogi i wjechał na pobocze.

Na szczęście kierowca nie ucierpiał zbytnio w wyniku tego zdarzenia. Jak widzimy na nagraniu, zarejestrowanym przez kamery Business Control MONITORINGmotocyklista o własnych siłach wstał z ziemi.

Sprawa nie została zgłoszona policji. Jak mówi Roman Aleksandrowicz, na podstawie samego nagrania trudno stwierdzić, co było powodem tego zdarzenia.

- Nie otrzymaliśmy zgłoszenia o tym zdarzeniu. Z filmu trudno wywnioskować, co mogło  być przyczyną opuszczenia pasa ruchu przez kierowcę motocykla. Sam kierujący mógłby wyjaśnić więcej gdybyśmy mogli z nim porozmawiać. Mogła być to przyczyna nadmiernej prędkości, jak i np. awarii motocykla - mówi asp. Roman Aleksandrowicz z Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.


Policja przestrzega!

Podróżowanie motocyklem to bez wątpienia duża przyjemność i wygoda, jednak priorytetem podczas takich wypraw powinno być dla nas bezpieczeństwo. Rozpędzenie motocykla do prędkości 100 km/h często trwa jedynie kilka sekund. Dlatego tak ważne jest, by za kierownicą zachować zdrowy rozsądek i wyobraźnię. Motocyklista w momencie zderzenia z innym pojazdem, drzewem bądź elementami infrastruktury drogowej narażony jest na większe niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Oprócz kasku i odpowiedniego kombinezonu ochronnego nie ma żadnych dodatkowych zabezpieczeń w postaci karoserii samochodu, pasów bezpieczeństwa czy poduszek powietrznych. Często nadmierna prędkość, brawura, przecenianie własnych umiejętności kierowania motocyklem, niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, jest przyczyną zderzenia się z innym uczestnikiem ruchu i kończy się tragicznie.

Nie zapominajmy jednak, że za zdarzenia z udziałem motocyklistów często odpowiadają również kierujący samochodami. Nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu, brak sygnalizowania skrętu, bądź zmiana pasa ruchu, nie upewniwszy się, czy kierowca ma do tego prawo, to jedne z głównych "grzechów" kierowców samochodów. Kierowcy samochodów powinni pamiętać, że motocykliści to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, którzy mają takie same prawa, jaki i oni.

- Apelujemy do wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Tych podróżujących jednośladami, a także kierujących samochodami o przestrzeganie przepisów oraz wzajemny szacunek na drodze - apeluje policja

Komentarze (13)    dodaj »

 • pepe

  Skończcie smolić o prędkości. Ino w tym punkcie przekracza się prędkość. DTŚ-ka ma 31 km długości a tylko w tym miejscu takie cyrki. To jest zakrę mistrzów - drogowców.

 • ***** ***

  Dlaczego on tak wolno jechał zazwyczaj tam się szybciej jeździ

 • kierowca.

  zabrać mu prawko i na badania psychiatryczne!!!

 • ochłoń

  Zapomniałeś zażyć psychotropa.

 • Hanys

  Podoba mi się to że wszyscy kierowcy mu pomogli a tylko jeden uciekł

 • Rol_nick

  Bo tyn co uciyk to był gorol :))

 • Farciarz

  Na szczęście panu nic się nie stało:)

 • Padre

  Co on odwalił? Zrobił to celowo

 • cześć

  Coś mu z motoru odleciało dlatego wypadł z toru jazdy.

 • Padre

  Chyba mózg. Musiał być dobrze ubezpieczony, że przy takiej prędkości wyjechał z zakrętu. [...]izm się szerzy.

 • Bartłomiej Wąsik

  Taaa, celowo się wy*e*ałem. Masz Ty chłopie rozum? Mi go wtedy brakło i myślałem o [...] marynie, ot co się stało!

 • Padre

  Powiesz mi że to był normalny tor jazdy?

 • Binia

  "Myślałem o [...] marynie" - masz gościu megaargument w ręku nawet jakbyś kogoś zabił to [...] Maryny cie usprawiedliwia

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również