Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Nocny pościg za pijaną 19-latką!

 • Dodano: 2024-02-13 07:15, aktualizacja: 2024-02-13 07:44

W nocy z soboty na niedzielę policjanci z drogówki próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę renaulta. Młoda rudzianka zdecydowała się na ucieczkę ulicami miasta. Przyczyną niezatrzymania się do kontroli i ucieczki był alkohol. Zatrzymana 19-latka miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Nocny pościg za pijaną 19-latką

W niedzielną noc na ulicy Asfaltowej policjanci z rudzkiej drogówki chcieli sprawdzić jadącego renaulta. Kobieta kierująca samochodem na widok policjantów zamiast się zatrzymać, przyśpieszyła i zaczęła uciekać. Policjanci ruszyli za nią w pościg. Kobieta zlekceważyła jednak sygnały świetlne oraz dźwiękowe.

Uciekinierka daleko nie odjechała

Policjanci w bezpieczny sposób zatrzymali auto i jego kierującą. Jak się okazało, 19-letnia mieszkanka Rudy Śląskiej była pijana. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że miała ponad 1,5 promila. Młoda rudzianka, która niedawno rozpoczęła swoją karierę kierowcy, usłyszy zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej i kierowania w stanie nietrzeźwości, za co grozi jej do 5 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów.

Już od kilku lat obowiązują przepisy, które zakładają, że osoba, która nie wykona polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego do kontroli drogowej, wydanego przez policjanta (lub inną osobę uprawnioną do kontroli) przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, popełnia przestępstwo. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Niestety wciąż zdarzają się osoby, które z różnych powodów, nie zatrzymują się do kontroli drogowej i próbują uciekać. Tacy kierowcy nie dość, że popełniają przestępstwo, to jeszcze mogą narażać siebie i innych użytkowników dróg na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Komentarze (9)    dodaj »

 • Achim

  Renaultem to można uciec ale do warsztatu albo na złomowiec. Renault to awaryjny francuz, auto dla biedaków, których nie stać na naprawy i jerzdżą takimi chaszplami. Każdy szanujący się kierowca ma Audi albo BMW. Tymi autami nie wstyd jeździć. Ja jak wypiję to nie wsiadam za kułko !!! Zawsze dzwonie po taxi ale jak wcześniej wspominałem, ma przyjechać po mnie Audi albo BMW.

 • ritititi

  Albo ładny karawan czy tak jakosc.

 • Jarekmakota

  24 lata jak wyjdzie i może dalej w szyję dawać. prezes to przewidział !!!

 • jo...

  No i dziołcha dała popiś na pewno wracała z ostatków i długo nie poczeczyła się prawym jazdy .no ale jak się głupim i się jedzie po wypicu alkoholu to tak musi być

 • drutmistrz sztabowy

  To kobieta, skończy się na pouczeniu. Wystarczy, że powie o trudnym dzieciństwie lub złym partnerze, zrobi "chlip chlip" w sądzie i do domu...

 • Fakenzapiszto

  Odebrać prawo jazdy na zawsze.

 • dzyndzel

  Ciekawe czy auto zabiorom,czy jak ciekawe.

 • Albert

  do paki z nią na 5 lat !!!

 • OLO

  ok panie komisarzu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również