Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Obchody Święta Niepodległości zostały ograniczone do minimum

 • Dodano: 2020-11-12 12:45

W związku z pandemią w Polsce ograniczone zostały obchody Święta Niepodległości. Minister zdrowia apelował, by zostać w domach. W Rudzie Śląskiej również ograniczono obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości do minimum.

Epidemia koronawirusa nie pozwoliła zorganizować uroczystych obchodów czy biegów niepodległościowych. Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w naszym mieście ograniczyły się do złożenia kwiatów w miejscach pamięci.

Pod tablicą przy ul. Niedurnego, upamiętniającą Polaków zamordowanych we wrześniu 1939 roku, wieniec i znicze złożyli wiceprezydenci Krzysztof Mejer i Michał Pierończyk.

- Nie pamiętam Święta Niepodległości obchodzonego w takich okolicznościach. Z powodu pandemii nie możemy cieszyć się z odzyskanej 102 lata temu niepodległości, tak jak robiliśmy to 2 lata temu. Radość z odzyskanej wolności dziś „przykrywają” kolejne informacje o potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem. Mimo to razem z wiceprezydentem Michałem Pierończykiem, w imieniu wszystkich mieszkańców Rudy Śląskiej, oddaliśmy hołd tym, którzy zginęli za wolną i niepodległą Polskę - napisał wiceprezydent Krzysztof Mejer.

Ruda Śląska tradycyjnie już włączyła się w ogólnopolską akcję "Niepodlegla do Hymnu". Niestety z powodu pandemii rudzianie nie mogli wykonać tej pieśni wspólnie, dlatego na tę okazję specjalne wykonanie "Mazurka Dąbrowskiego" przygotowali chórzyści z Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia w Rudzie Śląskiej.

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • boluś

  Trocha im sie poepcyło' Rocznica odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI z tablicą upamiętniającą ofiary Drugiej Wojny Światowej. Ale IM sie tradycyjnie syćko EPCY !

 • Ciapul

  A Szefowa gdzie?

 • boluś

  No i "minimaliści' przy "pracy"? Minimum roboty i maxymalno kasa!

 • Łuk

  Wzruszyłem się!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.