Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Od soboty wróciły obostrzenia dla obiektów sportowych

 • Dodano: 2021-03-22 18:00

Niedługo trwało poluzowanie obostrzeń dotyczących zamknięcia obiektów sportowych. Od 20 marca na terenie całej Polski ponownie nie można korzystać m.in. ze stoków, saun czy basenów. Wyjątki dotyczą sportowców powołanych do kadr narodowych oraz współzawodnictwa dzieci i młodzieży w rozgrywkach prowadzonych przez odpowiednie polskie związki sportowe.


Co z obiektami sportowymi?

W najbliższych trzech tygodniach nasza aktywność fizyczna będzie mocno ograniczona. 

- Zamykamy baseny, aquaparki i obiekty sportowe - przekazał na środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. 

Niedostępne będą również stoki narciarskie. Oczywiście wciąż zamknięte dla klientów będą też siłownie, korty tenisowe i centra fitness.

Obostrzenia będą obowiązywały w okresie od 20 marca do 9 kwietnia. Nie jest jednak wykluczone, że po tym czasie zostaną wprowadzone kolejne, jeszcze bardziej drastyczne i dotkliwe dla obywateli. 


Komunikat dotyczący funkcjonowania obiektów MOSiR Ruda Śląska

Niedawno na stronie MOSiR został opublikowany komunikat dotyczący funkcjonowania obiektów sportowych w Rudzie Śląskiej. Jak czytamy, od 20 marca do 9 kwietnia, wszystkie obiekty MOSiR będą dostępne tylko i wyłącznie dla zawodników będących członkami kadry narodowej lub reprezentacji olimpijskiej, lub paraolimpijskiej, uprawiających sport w ramach ligi zawodowej.


Poniżej przedstawiamy cały komunikat MOSiR Ruda Śląska

W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie Rady Ministrów z dn. 19 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Na mocy ww. rozporządzenia, na terenie całego kraju do dnia 9 kwietnia 2021 r. prowadzenie przez przedsiębiorców działalności związanej ze sportem, rozrywkowej i rekreacyjnej polegającej na organizacji współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzenia sportowego będzie dopuszczalne po spełnieniu łącznie następujących warunków:
 

 1. wyłącznie w przypadku sportu zawodowego lub zawodników pobierających stypendium sportowe, o którym mowa w ustawie z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie, lub zawodników będących członkami kadry narodowej, lub reprezentacji olimpijskiej, lub reprezentacji paraolimpijskiej, lub uprawiających sport w ramach ligi zawodowej w rozumieniu tej ustawy, lub dzieci i młodzieży uczestniczącej we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy;
   
 2. organizowania ich bez udziału publiczności.
 • Uczestnikami zajęć są wyłącznie zawodnicy posiadający licencje wydaną przez odpowiedni PZS
 • Uczestnikami zajęć są wyłącznie osoby będące członkami kadry narodowej
 • Zajęcia prowadzone są przez kluby działające w strukturze PZS

Dzieci i młodzież uczestnicząca we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy może uczestniczyć:

 •  we współzawodnictwie sportowym;
 •  zajęciach sportowych;
 •  wydarzeniach sportowych.

Wymóg dotyczący dzieci i młodzieży uczestniczącej we współzawodnictwie sportowym realizowanym przez polski związek sportowy ma na celu umożliwienie prowadzenia działalności sportowej (w tym treningów) w zakresie udziału we współzawodnictwie. Nie można prowadzić zajęć sportowo – rekreacyjnych w innym celu. Zajęcia/treningi mogą być prowadzone tylko dla dzieci i młodzieży posiadającej licencje związku sportowego, tylko w zakresie przedmiotu licencji i tylko przez kluby działające w strukturach polskiego związku sportowego.

Dla klubów spełniających łącznie te warunki mogą być organizowane zajęcia z wykorzystaniem bazy sportowej MOSiR.

Korzystać z infrastruktury sportowej mogą również członkowie kadr narodowych lub reprezentacji olimpijskiej/paraolimpijskiej.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.