Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Policyjny radiowóz zawiózł rodzącą kobietę do szpitala!

 • Dodano: 2020-11-24 21:30

Do niecodziennego zdarzenia doszło ostatnio w Rudzie Śląskiej. W samochodzie, wiozącym kobietę ze skurczami porodowymi doszło do przebicia opony. Do szpitala zawiózł ją policyjny radiowóz.

Jak informują policjanci, do zdarzenia doszło w środku nocy w Rudzie Śląskiej, gdy młodzi rodzice byli w połowie drogi do szpitala. Para próbowała dojechać własnym samochodem, w którym po drodze doszło do przebicia opony. Mężczyzna wiedział, że gdy zacznie zmieniać koło mogą nie zdążyć na czas. Zatrzymał więc przejeżdżający obok radiowóz policyjny. 

- Mundurowi skontaktowali się z dyżurnym i poprosili o wezwanie pogotowia. Na miejsce przyjechał również będący niedaleko kierownik Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Policji 2, który szybko ocenił sytuację i zdał sobie sprawę, że rozwiązanie może nastąpić lada chwila. Podjął on decyzję o przewiezieniu kobiety policyjnym radiowozem do szpitala - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska.  

Policjanci szybko zawieźli rodzącą kobietę do rudzkiego szpitala, gdzie zajęli się nią medycy. 

- Policjanci każdego dnia pomagają ludziom w różnych, często bardzo trudnych sytuacjach. Niejednokrotnie ratują życie, ale też zmagają się z ludzkimi dramatami. Są jednak sytuacje, kiedy dzięki tego typu pomocy na świat szczęśliwie przychodzi nowe życie  - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska.  

Zobacz także

Komentarze (18)    dodaj komentarz »

 • Pracownik listopadowy

  Wspaniała wiadomość! Nasze miasto za 10 lat będzie opustoszałe, kopalnie zamknięte, patologia, przestępstwa, liczba mieszkańców zmniejszy się pewnie o ok. 10 tysięcy, zakłady pracy będą oferować coś trochę powyżej minimalnej krajowej, ale będziemy mieć ładowarki do wozów elektrycznych! Już nie mogę się doczekać. Miasto tak precyzyjnie odpowiada na potrzeby mieszkańców, że mam wrażenie, że chyba siedzą w naszych głowach i czytają nasze myśli. Zawsze w piątek wieczorem zastanawiam się, kiedy w końcu powstanie kolejna stacja ładowania? A tu taka niespodzianka! Kto by się przejmował, że miasto i nasze Państwo jest energetycznie zależne od węgla, a duża część mieszkańców pali węglem, a dzieci chorują przez smog? To przecież drobnostka. Najważniejsze jest to, że jak już człowiek rozpali swój piec węglowy to będziemy mógł bez przeszkód naładować swoje auto elektryczne made in Poland złożone z chińskich części.

  • Pracownik listopadowy
   2020-11-26 10:21
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • ObyVATel

  i nie spałowali jej? Heroiczny wyczyn.

 • Mieszkaniec

  Niestety - karetek w tym chorym kraju brak.

 • Siwo

  Bo normalnym państwie kobieta z terminem leżałaby już w szpitalu !

 • Ajwen

  A jaki to kraj?W GB i Niemczech wpuszczają tylko te panie, które już rodzą. Chyba, że mają termin CC slbo powikłania.

 • aaa

  A po co ma leżeć w szpitalu?

 • Cics

  I co to za sensacja od tego są aby pomagać swoim pracodawcom a nie polować na nich

 • Magda

  Stop. Pracodawcom? Chwila moment, dla jasności- pensja policjanta faktycznie opłacana jest z podatków. W tym - on również odprowadza podatki. Społeczeństwo jest roszczeniowe. A jak Panu X czy Y ktoś coś ukradnie, celowo wymusi na ulicy, a nie daj Bóg pobije to się dzwoni po policję. Jak społeczeństwo takie anty-policyjne lub jak to inni lubią pisać- anty-milicyjne to nie wzywajcie służb. Dla drugiej jasności- policja ślubuje służyć obywatelom nawet za cenę własnego życia. To jest ich obowiązek, żeby zadbać o Panią Kasie czy Pana Zdzisia. I nie wina polskiej policji ze rząd mamy chory i doprowadza do takich patologii na ulicy między społeczeństwem a policją. To praca, w której muszą wykonywać się polecenia służbowe. Tak samo na wielu protestach wielu policjantów podpisuje się nogami i rękami za postulatami. Jednak muszą utrzymać swoje rodziny. I na służbie nie liczą się jego poglądy czy to że np. Nie chce ukarać kogoś za brak maseczki. Kiedy jest zgłoszone jest wezwanie, MUSZA wykonać czynności służbowe. I to nie jest polowanie na obywateli . Tylko jawne dzielenie społeczeństwa przez osoby u władzy.

 • so baka

  Rozumiem, że żyje Pani w świecie równoległym i jakimś dziwnym sposobem technologicznym udała się Pani na forum tego portalu wypisując dyrdymały. Policja zamieniła się w milicję pisowską. Rzecznik policji kłamie w żywe oczy, pałują dzieci, nakładają mandaty na starszych i ludzi bez maseczek (zresztą bezpodstawnie). Policja powinna chronić, zatem w pierwszej kolejności powinna pojawić się u aparatczyków a nie chronić ich domu. Btw. milicjant w Polsce omijany jest szerokim łukiem bo może się przypier**** do wszystkiego. Wystarczy pojechać do GB, DE, NL, nie wspominając o CH, SWE czy DK. Pozdrawiam i radzę zejść na ziemię...

 • Dejv

  Podpis, rozumiem, tyczy się autora, taki autopojazd?Jest PISowska bo policja podlega premierowi. Zatem, jakiej partii jest Morawiecki? Polecam zapoznać się z tematem, w którym funkcjonariusze zostali wyrzuceni bo ktoś zawiesił u Kaczuszki baner. Myśli Pan/Pani że marzeniem policjanta jest robienie za ochronę? Nie sądzę. Jasne, że fajnie jakby robota polegała tylko na robieniu kawki i chodzeniu na spacery ulicą. Co do pałowanych dzieci..No to dziwne że nie zostało rozpoczęte postępowanie karne dla policji uzywajacych środków przymusu bezpośredniego. Kobiet o widocznej ciąży, dzieci, osob, o widocznej niepełnosprawności czy chorobie się nie leje. Zalecam zapoznać się z ustawą o policji i tym jakie mają uprawnienia i obowiązki. Mandatu można nie przyjąć, co więcej. Można złożyć zażalenie, założyć sprawę przeciwko tej osobie w sądzie. Ale nieznajomość prawa szkodzi. I Pan/Pani również lepiej się zapozna z tematem odrzucając subiektywne opinie, na które mogły wpłynąć media i inne [...]erele.

 • so baka

  Dobre, zatem Policjanci są usprawiedliwieni bo tak chce rząd i ustawa. Śmiechu warte, patrzyliśmy na Białoruś z przerażeniem a TY mówisz, że to normalne bo Policja podlega premierowi? Nie interesują mnie marzenia Policjanta tak jak moje marzenia nie powinny interesować Policjanta. Co do "roboty", każdy sobie jest kowalem własnego losu. Jakoś dziwnym trafem ludzie jeszcze nie biorą odwetu na milicjantach. Pisowska milicja zostanie rozliczona, a najśmieszniejesze jest to, że jeden baran z drugim utrudniający życie innym wraca do domu, po "służbie", często na tym samym osiedlu domków czy bloków i uważa, że wszystko jest ok. Co do mandatów, są wystawiane bezprawnie, w normalnym kraju do tego by nie doszło aaaale pisowska milicja wykonuje polecenia rządu a nie działa zgodnie z prawem. Na koniec, tak so baka to podsumowanie tego czym jest aktualna milicja. Budowali wizerunek przez 30 lat i zaprzepaścili na własne życzenie w ciągu niepełnego roku. Brawo!!!

 • fajerberga

  Budowali wizerunek? Wolne żarty,,, Kiedy w latach '90 milicja w cudowny sposób zmieniła nazwę - i nic więcej - na policję, stara komunistyczna, partyjna kadra została i wszyscy, co przyszli do tej formacji po tym czasie najzwyczajniej w świecie zostali skażeni starymi, sprawdzonymi sposobami i metodami milicyjnymi. Ci hipokryci w niebieskich mundurkach, kiedy jakiś czas temu "strajkowali", to umieli - na złość rządowi i MF - powstrzymać się od wypisywania mandatów i ochoczo pouczali. No ale ten czas się skończył i teraz działają normalnie, czyli wg. zasady: karać, je.bać, nie wyróżniać :-) Jedyne, co do nich czuję, to pogarda.

 • dewil

  problem w tym, że ci, którzy pałuja manifestujące kobiety nie tylko MUSZĄ wykonywać rozkazy, ale robią to CHĘTNIE :( nie wyobrażam sobie wrócić z takiej pracy do domu , i do żony albo i córki mówić np tak " ciężki dzień miałem.. musiałem pałować 16 latę i do tego jeszcze starszą kobietę, a Zdzichu to miał szczęście przeciorał po asfalcie ognistą czterdziestkę."

 • Magda

  Ci, ktorzy robią to z radoscią i chęcią jak dla mnie mają problemy z głową. Natomiast poza takimi ludźmi, są również Ci, którzy popierają protestujących. Szkoda że to takie chore jest w tym państwie.. jakoś na głowie stoi. Całkiem na opak. :(

 • Karl

  Z tym wydzwanianiem po nich to bym nie przesadzał, no chyba że sąsiad chce kogoś zakapować. Jak ktoś coś Panu X czy Y ukradnie, czy wymusi to najprawdopodobniej nie będzie on tracił czasu na zgłaszanie tego gdziekolwiek, no chyba że przy okazji pozbył się dokumentów to wtedy im zgłasza, ale też nie w nadziei ich odzyskania, tylko żeby mieć podkładkę jak ktoś na jego papiery za 5 lat kredyt weźmie itp., bo jakoś prewencja przed tym leży i kwiczy. Przy pobiciach też różnie bywa i nie raz panowie władza wywierają naciski by złożyć doniesienie, a ofiara ochoty na to nie ma.

 • Karl

  Znów goście wykonali robotę do której zostali zatrudnieni i ponownie tu wykonywanie obowiązków przez tę specyficzną grupę zawodową zostało podniesione do rangi heroizmu. Czekam na "artykuł" w stylu: było -5 stopni Celsjusza, a pomimo tego część fonckjonariuszy postanowiła że przyjdzie do pracy. Część z nich musiała nawet szyby w samochodzie drapać i nikt z przechodniów nie zaproponował że zrobi to za nich. Jak gdyby tego było mało, po dotarciu na komisariat zauważyli że muszą sobie sami wody na kawę zagrzać.

 • XXX

  Brawa do policjantow i zdrowia dla dziecka i rodzicow

 • fajerberga

  Policjanci szybko zawieźli rodzącą kobietę do rudzkiego szpitala, gdzie zajęli się nią medycy. Mężczyzna, który ich zatrzymał, został ukarany mandatem za parkowanie w miejscu niedozwolonym. Poród porodem, ale porządek musi być :-)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.