Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Potwierdzono 95 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; zmarły dwie osoby

 • Dodano: 2020-11-03 13:00, aktualizacja: 2020-11-07 11:34

Według danych sanepidu w Rudzie Śląskiej w ciągu ostatniej doby potwierdzono 95 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Już prawie 2,5 tysiąca osób przebywa na kwarantannie. Niestety, zmarło też dwoje mieszkańców naszego miasta.

- Informacje o śmierci zakażonych koronawirusem mieszkańców Rudy Śląskiej stają się niestety codziennością w raportach sanepidu. W sumie jest to już 36 osób, a jeszcze pod koniec września liczba ta była o połowę mniejsza! W ostatnim czasie zmarli 69-letnia kobieta i 62-letni mężczyzna, oboje z chorobami współistniejącymi. Niech spoczywają w pokoju. Rodzinom Zmarłych składam wyrazy współczucia - napisał wiceprezydent Mejer.

W sumie od początku pandemii w naszym mieście odnotowano 2394 zakażenia koronawirusem. Wyzdrowiało już 1290. Wynika z tego, że obecnie w Rudzie Śląskiej na COVID-19 choruje 1068 osób. 52 osoby są obecnie hospitalizowane. 36 osób zmarło.

- Nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, w naszym mieście odnotowano dziś 95. Zwykle po spowolnieniu przyrostu po niedzieli następuje przyspieszenie we wtorek/środę i tak jest również tym razem. Podobnie jak w całym kraju, gdzie przybyły dziś łącznie 19 364 zakażenia - napisał Krzysztof Mejer.

Wiceprezydent poinformował także, że rudzki szpital miejski będzie leczył chorych na COVID-19. Do dyspozycji pacjentów będzie 60 "łóżek covidowych". W ramach tej puli przygotowane będą 4 łóżka respiratorowe oraz 4 łóżka dla pacjentek oddziału ginekologicznego, które urodziły poniżej 31 tygodnia ciąży.

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Rudzianka

  Przepisy są tak niejasne że wiele osób odbywa kwarantannę, zgłasza to w zakładzie pracy a potem czeka długo na odpowiedź sanepidu,a zakład pracy nie może czekać bo też obowiązują ich przepisy, to chora sytuacja,a telefony milczą.

 • real

  ...a tak było bezpiecznie na proteście pod Urzędem Miejskim, popieranym przez nasze władze.

 • Babol

  To po pierwsze, a po drugie nie rozumiem jak przed urzędem Miasta można było dopuścić do manifestacji antykovidovców,którzy nawoływali do nie zakładania masek

 • Padre

  Sanepid niech lepiej przyśle zaświadczenia o odbyciu kwarantanny bo szef już na mnie z byka patrzy jak mu mówie drugi tydzień że nie nam jeszcze papieru

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.