Wiadomości z Rudy Śląskiej

Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej będzie leczył chorych na COVID-19

 • Dodano: 2020-11-03 12:00, aktualizacja: 2020-11-07 11:34

Rudzki szpital miejski będzie leczył chorych na COVID-19. Trwa przygotowanie 60 miejsc dla chorych w wyniku zakażenia koronawirusem.

Do dyspozycji pacjentów będzie 60 "łóżek covidowych". W ramach tej puli przygotowane będą 4 łóżka respiratorowe oraz 4 łóżka dla pacjentek oddziału ginekologicznego, które urodziły poniżej 31 tygodnia ciąży. Obecnie w lecznicy przebywa 40 osób z potwierdzonym zakażeniem.

- 60 "łóżek covidowych" powstanie w szpitalu w Goduli. Właśnie otrzymaliśmy decyzję Ministra Zdrowia w tej sprawie. Dzięki takiemu rozwiązaniu mieszkańcy Rudy Śląskiej i okolic będą mieli zapewnioną opiekę medyczną w pobliżu miejsca zamieszkania, co będzie dawało poczucie bezpieczeństwa im i ich rodzinom - napisała prezydent Grażyna Dziedzic

W sumie od początku pandemii w naszym mieście odnotowano 2394 zakażenia koronawirusem. Wyzdrowiało już 1290 osób. Wynika z tego, że obecnie w Rudzie Śląskiej na COVID-19 choruje 1068 osób. 52 osoby są obecnie hospitalizowane. 36 osób zmarło.

Zobacz także

Komentarze (23)    dodaj komentarz »

 • wiarus

  Takie numery powini,ito natychmiast robic w szpitalu fili BIELSZOWICE,anie rozrywac szpital godulski,ludzie jak wy myslicie,ino bielszowice całe na korona wirusa do leczenia nastawic,myscie ino myslcie.

 • Polo

  Broń Cię Panie od tego szpitala. Kiedyś ten szpital miał łatkę mordowni, i z tego co słyszę nadal nic się nie zmieniło. Wypuszczają ludzi rzekomo wyleczonych, a za dwa,trzy dni dowiadujesz się że osoba ta umarła. Umysł tego nie ogarnia...

 • Jano

  Ale będą kasa trzepać,ten covid spadł im z nieba,sorry zpiekła

 • Rezydent

  Tak na ścisłość, to respiratory raczej dla pacjentów, którzy są na poziomie OIOMu. Respirator nie służy do terapii, tylko do podtrzymywania funkcji życiowych... Osobna kwestia to obsługa takiego respiratora, to nie wystarczy wpiąć do prądu i działa. Trening trwa minimum miesiąc i samo to już świadczy o poziomie skomplikowania obsługi... No ale za błędy lekarze już nie odpowiadają, więc przyjmą kogoś np. z zapaleniem płuc, wyjdzie mu test pozytywny na korona grypę i jak się będzie dusił, zamiast tlenu podłączą mu respirator i rozsadzi dosłownie płuca...

 • Rudzianka

  To już wcale leczyć nie będą. Na covid nie ma lekarstwa. Tylko kasa poleci. A inni chorzy nie na covid no cóż radzić sobie sami. Może i lepiej moja mama trafila na oddzial wew-gastro w wrzesniu jako osoba chodząca wyszła podobno w dobrym stanie po 4 dniach juz jako leżącą i nie wstała z łóżka przez 3 tyg i już jej z nami niema. Zero opieki. Ten obiekt to tylko z nazwy jest szpital.

 • Jola

  Zzgadza się Covid najważniejszy brak odwiedzin pacjenci umierają z głodu bo nie ma personelu na tyle aby to ogarnąć One może i chcą ale jak .Może lepiej nie wołać pogotowia bo ktoś odejdzie ale w gronie osób to kochających A nie sam z pragnienie głodu i odpowiedniej opieki z przyczyną zgonu Covid.Tylko kto to sprawdzi czy tak naprawdę jest

 • Ala

  Same łóżka nie leczą. To raz. Dwa - szpital będzie miał w tym momencie obowiązek przyjęcia każdego pacjenta z Covidem, z miast ościennych - szybko braknie miejsc, obstawiam pełne obłożenie po 2 dniach.

 • Tak se mysle

  Teraz to tylko sie modlić żeby czasem nie zachorować na coś innego jak korona, bo pomocy znikąd.

 • darek

  ,,W ramach tej puli przygotowane będą 4 łóżka respiratorowe'' - więcej komentować nie trzeba. Plus jedynie taki, że im mniej takich łóżek na Goduli tym osoba zagrożona ma szansę trafić do innego normalnego szpitala po za Rudą.

 • Krzysztof

  Ja pitole a kto będzie tam pracował

 • Kasia

  Jak mają personel na narodowym to może i tam znajda .Dlatego wszystko tak wygląda .Personel też człowiek choruje.W szpitalach brak personelu to też horror .Ale przecież nikt tego nie widzi bo nie można wchodzić.

 • boluś

  TO TAKI ŻART?????????????? Mało śmiyszny! To już lepij łod razu przekierowywać do Parku Pamiynci .

 • AB

  Aleś Ty głupi

 • boluś

  Wiym"i mogesz dodać co brzydki,łysy itp

 • Viking

  Respiratoro-Kompresor do rozrywania życia w ludzkim ciele ,dobry patent do eskortowania duszy na drugą stronę przed oblicze stwórcy .

 • Jon

  60 łóżek jedna sprawa a personel który będzie umiał obsługiwać to drugie . Ile osób co tu trafi przeżyje ?

 • Binia

  Przeszkoli się administrację, salowe itp w 2 tygodnie i personel gotowy do intubacji masz jak znalazł... Jeszcze jak podpiszą brak odpowiedzialności karnej za pomyłki i błędy to już w ogole nic tylko sie garnąć do pracy

 • Mimi

  4 łóżka respiratorowe. Śmiać się cyz płakać?

 • Domimi

  Możesz płakać,a możesz też przeciw temu zaprotestować wychodząc z podobnymi tobie na ulicę.Dostaniesz może nawet poparcie od niektórych.

 • Łukasz

  Brawo Ty, czytanie ze zrozumieniem sprawa ciężka! 4 łóżka respiratorowe dla PACJENTEK ODDZIAŁU GINEKOLOGICZNEGO KTORE URODZIŁY PONIŻEJ 31 TYGODNIA CIĄŻY....

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.