Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Przyjęli sakrament Pierwszej Komunii Świętej

 • Dodano: 2022-05-09 11:00

W wielu rudzkich parafiach dzieci przyjęły w niedzielę Pierwszą Komunię Świętą. To wyjątkowy dzień zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

Sakrament Pierwszej Komunii Świętej

Pierwsza komunia święta to uroczystość katolicka, w której podczas mszy dzieci po raz pierwszy przyjmują Eucharystię, czyli zgodnie z wyznawaną przez siebie wiarą prawdziwe ciało i krew Chrystusa pod postacią chleba. Do pierwszej komunii świętej Kościół dopuszcza wiernych, którzy znają podstawowe prawdy wiary. Pierwsza komunia święta jest ważnym wydarzeniem nie tylko dla przyjmujących i ich rodzin, lecz również dla całej wspólnoty parafialnej.

W niedzielę, 8 maja odwiedziliśmy parafię Matki Bożej Różańcowej w Rudzie Śląskiej Halembie. Dzieciom w tym ważnym dniu przyjęcia Sakramentu Pierwszej Komunii towarzyszyli rodzice, chrzestni i dziadkowie zgromadzeni w świątyni i przed nią. Uroczystość rozpoczęła się od poświęcenia dzieci przez księdza i błogosławieństwa rodziców, po czym uczestnicy wzięli udział w nabożeństwie w kościele.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Komentarze (8)    dodaj »

 • Ania

  Biedne dzieci :(

 • Klipeczek

  Ha zaś to samo dzieci szczęśliwe bo prezenty a rodzice koperty

 • Adk

  I ja się pytam dlaczego w 2016 jak miałam komunię to nie ogłaszali tego hucznie na stronie miasta no przepraszam gdzie sprawiedliwośc

 • Jupi

  Bo nie jesteś koleżanką redahtorki

 • Szczerze zdziwiona

  Przejrzałam zdjęcia i szczerze nie chciałabym, by ktoś publikował zdjęcia moje i mojego dziecka, rodziny, bez mojej zgody. W ogóle nie chciałabym by moje prywatne zdjęcia hulały w sieci. Ciekawe czy fotograf wziął to pod uwagę. Nie, nie mam fejsbuka, instagrama itp.

 • Mimoza

  Dochody przeznaczyć dla naszych gości z Ukrainy

 • mama Dzesiki

  Dżesika dostała hulajnoga elektryczna i dwa laptopy! Do tego kasa, którą my się zajmiemy! Komunia powinna być co rok!

 • Wujek Adi

  zgadzam się z mamą Dżesiki, komunia powinna być co rok, aby Dżesika mogła nieustannie umacniać się w wierze, Gratuluję udanej uroczystości, równocześnie wyrażam przekonanie iż Dżesika mądrze wykorzysta komputery do nauki a hulajnogę do bezpiecznej zabawy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również