Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Puszcza Kokotek została zaśmiecona. Teren ten w końcu zostanie uprzątnięty

 • Dodano: 2023-04-18 07:45, aktualizacja: 2023-04-18 14:30

Puszcza Kokotek w Rudzie Śląskiej przypomina śmietnisko. "Zielone płuca" zostały zaśmiecone. Jednakże niebawem teren ten zostanie wysprzątany. To efekt interpelacji jednego z rudzkich radnych.

W Puszczy Kokotek szykuje się wielkie sprzątanie

Radny Marek Szymański zwrócił uwagę na kiepski stan terenu leśnego, będącego pozostałością po puszczy Kokotek, który został zaśmiecony. Śmieci zalegają przy ul. Magazynowej i Norwida. Radny w interpelacji zwrócił się także do miasta z prośbą o ustawienie w tym rejonie śmietników oraz ławek.

W odpowiedzi na interpelację radnego magistrat wyjaśnił, że teren zostanie wysprzątany.

- (..) na podstawie wiadomości przekazanej przez Zarządcę terenów zieleni w mieście Ruda Śląska, tj. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej TBS Sp. z o.o., Puszcza Kokotek zostanie uporządkowana w pierwszej połowie kwietnia bieżącego roku – wskazano w odpowiedzi na interpelację.

Jak poinformowało Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej TBS Sp. z o.o., 31 marca przeprowadzono wizję lokalną, w której wziął udział także radny Szymański.

To jednak nie wszystko. Zdecydowano także, że jest szansa na to, żeby we wskazanym miejscu zostały dostawione kosze na odpady oraz ustawione ławki. 

- Ponadto, w ramach możliwości zostaną dostawione kosze na odpady w miejscach ustalonych podczas spotkania. Jeśli chodzi o ławki, na obecną chwilę Spółka nie posiada ławek z odzysku, natomiast jeśli takie się pojawią zostaną zamontowane przez siły własne MPGM TBS Sp. z o. o. – poinformował MPGM TBS Sp. z o. o.

Komentarze (16)    dodaj »

 • Hanys

  Ruda Śląska to jeden wielki ,,syf,, szczególnie przy wszystkich ROD działkowcy są przede wszystkim producentem bio masy która nie wolno wrzucać do śmieci na terenie ogrodu ,dlatego ci ,,śmieciarze,, wyrzucają śmieci gdzie popadnie ! To jest chore !!

 • Wirek dzielnica

  Na Wirku w okolicach ulicy Paderweskiego (obok Szkoły Życia), Wideckiego też należało by uporządkować te niewielkie tereny zielone.Myślę, że nawet w akcję włączyli by się mieszkańcy!!!

 • kurde bele

  "Puszcza Kokotek" buahahahahaha te już od SETEK LAT niema,A ze tego kokotka "wylewa"się ten syf wyprodukowany przez osciennych mieszkańców i "turystów śmieciowych".

 • Bbbb

  Straż miejska i policja niech sie weźmie za tych co pijom alkohol i zaśmiecają ten teren , wjazd od Norwida.

 • mount

  Za 10 lat tego lasku już niestety nie będzie jak będą dtś przedłużać w stronę Orzegowa.

 • Bez-radny

  "Ławki zostaną zamontowane przez siły własne MPGM TBS Sp. z o. o." - dawno się tak nie uśmiałem... :-) w to uwierzyć może tylko ktoś, kto nie ma pojęcia, jak te "siły" wyglądają: JEDEN KONSERWATOR na rejonie lub nawet jednego nie ma, więc bujać to my, ale nie nas...

 • Rudi

  Na szczęście za niedługo wszystko wytną pod budowę N-Ski i nie będzie gdzie tych śmieci wyrzucać

 • Rudzianka

  A jeśli chodzi przy cmentarzu w Rudzie Śląskiej ul. Porębskiej to aż wstyd. Jakby nie można by dać dużego kontynera a nie małe jak na prywatnej posescji lub w ogóle. Jak przyjeżdżają ludzie z innej miejscowości to świadczy o naszych radnych i proboszczach.

 • Wolski

  Hasie do lasu a potem do kolejki pod mups

 • Xyz

  Podnosząc opłatę za śmieci z najwyzszej stawki można było przewidzieć że takich miejsc będzie w tym mieście coraz więcej.

 • Hans

  Dokładnie!

 • boluś

  Straśnie spostrzegawcze te NIYpoRADNE ! Tela lot syfu na Dzielni ' a dopiyro terozki DOJRZELI ? Znocy idom wybory !

 • Ziga z Wirku

  Takich śmietnisk w Rudzie jest dużo, zapraszam zobaczcie pola wokół miateczka ruchu drogowego na Wirku, to jest niesamowite co ludzie tam wyrzucają, nawet sedesy i meble po krzakach leżą, ale już za miesiąc zarośnie to trawą i do listopada problem będzie niewidoczny.

 • T@sior

  Dokładnie Sami ludzie to sobie robią Np otoczenie przedszkola mp37 przy szybie Andrzeja W krzakach pod płotem można znaleźć dosłownie wszystko Praktycznie w centrum dzielnicy

 • tymek

  Czyli drogi tam nie ale śmieci można rzucać? Pokrętne myślenie ludzi z Norwida i okolic!

 • boluś

  Główka Cie boli ? Sprawdż kiero ? prostoMYŚLAK

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również