Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Rekreacja i zajęcia sportowe ograniczone od 28 grudnia

 • Dodano: 2020-12-23 15:30, aktualizacja: 2021-01-17 23:08

Od najbliższego poniedziałku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ogranicza korzystanie ze swoich obiektów. To reakcja na zapowiedzianą kilka dni temu kwarantannę narodową. Od 28 grudnia do 17 stycznia z wybranych obiektów sportowych  będą mogły korzystać tylko osoby uczestniczące we współzawodnictwie sportowym.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów z 21 grudnia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii – zostały wprowadzone dodatkowe obostrzenia. Nieczynne będą baseny, siłownie, kluby i centra fitness. Z innych obiektów sportowych będą mogły korzystać tylko kluby uczestniczące we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. 

Dzisiaj MOSiR Ruda Śląska opublikował komunikat dotyczący funkcjonowania obiektów sportowych w terminie od 28 grudnia 2020 do 17 stycznia 2021.

- Wszystkie obiekty MOSiR Ruda Śląska będą dostępne wyłącznie w przypadku sportu zawodowego, zawodników pobierających stypendium sportowe, zawodników będących członkami kadry narodowej lub reprezentacji olimpijskiej, lub paraolimpijskiej, uprawiających sport w ramach ligi zawodowej, dzieci i młodzieży uczestniczących we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni PZS - czytamy w komunikacie MOSiR Ruda Śląska. 

Korzystanie na wyżej wymienionych zasadach z bazy MOSiR musi być poprzedzone złożeniem pisemnego oświadczenia, potwierdzającym powyższe wymagania według załączonego wzoru. Aby pobrać wzór, kliknij TUTAJ

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • egon

  D ebile z Warszawy zrobiły dzieciom ferie i wszystko pozamykały. Brawo wy.

 • Rzecznik prasowy grupy Pfizer

  W dni robocze covid przenosi się między dziećmi do 16 roku życia w godzinach 8-16. Po świętach aktywuje się nowa spodziewana makówkowa odmiana wirusa dlatego od 28.12 specjalne obostrzenia. W sylwestra wirus ma być wyjątkowo aktywny między 19 do 6 rano. Także bądźcie czujni, bo nigdy nie wiadomo kiedy wirus znów zaskoczy. Bo to taki nowoczesny wirus, który ma kalendarz i zegarek i zmienia upodobania i skur..... złośliwie robi w ch.... rząd!

  • Rzecznik prasowy grupy Pfizer
   2020-12-25 08:48
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Padre

  Ponoć Związek pływacki wszystkich od rocznika 2011 i starszych do kadry powołał.... I słusznie!

 • Rudzianin

  A poza tym miasto chyba nie doczytalo rozporządzenia,bo obostrzenia dotyczące zajęć na wolnym powietrzu nie ulegają zmianie...

 • Rudzianin

  A do kościoła dalej bez zmian.... tragedia idiotyzm goni idiotyzm.. normalnie brak słów żeby skomentować te debilne decyzje...

 • fajerberga

  Jakby Ci to powiedzieć... niestety, ale masz rację. Ja to widzę tak: rząd wprowadził kwarantanne wiosenną - nie pomogło, no to wprowadzimy kwarantannę zimową - nie zaszkodzi (w sferze zdrowia, bo finansowo już nie będzie tak różowo, jeśli chodzi o różne biznesy), a czy pomoże? To się okaże - jeden wielki eksperyment na koszt podatnika, no bo przecież nie na koszt i odpowiedzialność miłościwie nam panujących... oni wiedzą najlepiej no i się nie mylą - patrz: godziny dla seniorów :-(

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.