Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Rolkowisko wkrótce na Strzelnicy! Rozstrzygnięto przetarg

 • Dodano: 2019-06-26 06:30, aktualizacja: 2019-06-26 06:45

Kolejna atrakcja powstanie w parku Strzelnica w Rudzie Śląskiej – Bielszowicach.

Rozstrzygnięto przetarg na budowę rolkowiska przy ul. Jasnej.

Inwestycja ma być gotowa jesienią br. Koszt jej realizacji to ponad 800 tys. złotych

Inwestycja obejmie wykonanie trasy dla rolkarzy o długości ok. 674 m i szerokości 3 m, a także infrastruktury towarzyszącej: strefy hamowania, ubierania rolek, odpoczynku, slalomu oraz skoków. Główny tor rolkowy będzie się składać z dwóch stycznych okręgów o promieniu osi 34 m, na którym wydzielono strefę z ławkami typu „skate”, umożliwiającą skoki oraz strefę z zaznaczonymi punktami, umożliwiającą doskonalenie slalomu. Ze względu na spadek terenu rolkarzy będzie chronić specjalna banda zabezpieczająca przed niekontrolowanym wyjazdem na ul. Jasną. Obiekt będzie posiadał drenaż, który zapewni szybkie i efektywne odprowadzenie wody. Zamontowana zostanie również infrastruktura towarzysząca, m.in. ławki z oparciem, stojaki na rowery, ściany graffiti oraz kosze na śmieci.

Powstanie również parking na 10 samochodów osobowych

Rolkowisko było jednym z projektów zgłoszonych przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2018, jednak wtedy miasto nie znalazło odpowiedniego wykonawcy.

Przypomnę, że w ubiegłym roku blisko 40% przetargów organizowanych przez miasto, ze względu na zbyt wysoką cenę lub brak ofert, było  unieważnianych, dlatego budowę rolkowiska możemy rozpocząć dopiero teraz - informuje prezydent. – Niemniej zależało nam na realizacji przedsięwzięcia, na które czeka wielu mieszkańców, dlatego rolkowisko powstanie w ramach inwestycji własnych – dodaje.

Jazda na rolkach jest nie tylko dobrą zabawą. Ma również znakomity wpływ na zdrowie: obniża ciśnienie krwi, poprawia wydolność serca i płuc, wzmacnia mięśnie, a także redukuje stres i poprawia samopoczucie.

Cieszę się, że oprócz profesjonalnego toru rolkarskiego na Burloch Arenie rudzianie będą mieli do dyspozycji podobny obiekt – mówi Grażyna Dziedzic. – Jestem przekonana,że tak jak w Orzegowie, rolkowisko na Strzelnicy będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem – dodaje.

Przypomnijmy, że tor do jazdy na rolkach na Burloch Arenie to największy tego typu obiekt na Śląsku, przystosowany nie tylko dla amatorów, ale również profesjonalistów.

Budowa rolkowiska to kolejny etap rewitalizacji bielszowickiego parku, który jest jednym z największych kompleksów zieleni w Rudzie Śląskiej. Pierwszą inwestycję zrealizowano w 2014 r. Była to budowa placu zabaw i siłowni napowietrznej. Rok później oddano do użytku specjalny tor do jazdy rowerem tzw. pumptrack, natomiast od 2016 mieszkańcy korzystają z kompleksu boisk do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki. Istniejące obiekty kosztowały ponad 1,1 mln złotych.

Komentarze (6)    dodaj »

 • Nie chce podawać

  Będzie można jeździć na hulajnodze?

 • Justi

  Dlaczego nie zaplanowano monitoringu??? będzie tak jak w Wirku na zagospodarowanej niedawno hałdzie - bez przerwy niszczą. Fajnie że miasto inwestuje w spędzanie czasu ale muszą być środki na monitoring inaczej tylko wandale bez ograniczeń się 'bawią'

 • andrzej

  oby się nie rozlatywał jak na goduli teraz nie ma kto dziur kleić a co ze slawią w Rudzie 1 tam jest możliwości kupa i parking nie na 10 aut tylko 100 aut

 • Pro

  Dziury jak dziury, ale banda biegaczy i banda na tych pożal się Boże kijach, doprowadza do białej gorączki.

 • mant

  coś pan taki nerwowy? niech się ludzie ruszają. polecam, poprawia nastrój

 • jo

  Super! oby ściany grafitti były szybko zamalowane ładnymi muralami a nie [...]owatymi napisami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również