Rudzkie schronisko zaprasza do adopcji kolejnych cudownych zwierzaków. Poznajcie czworonogi, które czekają na adopcję w Schronisku dla Zwierząt im. św. Franciszka z Asyżu w Rudzie Śląskiej. Oto one!
Zakochaj się w Fauniaku!
Kubuś, Megi, Esmeralda, Perałka czy Mikuś - te przepiękne psiaki i kotki szukają domu i czekają na dobrych opiekunów w rudzkim schronisku dla zwierząt! Każdy z nich jest wyjątkowy, ale łączy je jedno - chcą znaleźć nowych kochających właścicieli.
Z okazji Walentynek TOZ "Fauna" opublikowali w mediach społecznościowych wyjątkowe zdjęcia swoich podopiecznych.
- Podopieczni naszego schroniska z okazji Walentynek, wzięli udział w sesji fotograficznej. Efekty możecie zobaczyć sami. Są oszałamiające! Który z naszych podopiecznych skradł Wasze serce? - pytają pracownicy rudzkiego schroniska.
TUTAJ znajdziecie link do galerii adopcyjnej z rudzkiego schroniska i dowiecie się o nich więcej!
W ubiegłym roku 676 zwierząt znalazło nowy dom
TOZ "Fauna" podsumowało miniony rok pod kątem adopcji psów i kotów. Trzeba przyznać, że w 2023 wiele zwierzaków przebywających w rudzkiej placówce znalazło kochający dom. TOZ "Fauna" poinformowało, że łącznie 676 zwierząt trafiło do nowych właścicieli – w tym 407 psów oraz 269 kotów.
- Dziękujemy każdej osobie, która zdecydowała się na adopcję psa lub kota z naszego schroniska. Dziękujemy również wszystkim, którzy przez cały rok wspierali nasze działania. Wierzymy, że w bieżącym roku liczba szczęśliwie adoptowanych zwierząt będzie jeszcze większa! – czytamy w mediach społecznościowych schroniska.
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami "Fauna"
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami "Fauna" powstało w 1994 roku jako organizacja społeczna o charakterze charytatywnym. Ma za zadanie ochronę i opiekę nad zwierzętami, a także edukację humanitarną i ekologiczną. Zasięgiem swojej działalności obejmuje nie tylko Rudę Śląską, ale również kilka miast ościennych.
Priorytetem działalności stowarzyszenia jest prowadzenie Społecznego Schroniska dla Zwierząt im. św. Franciszka z Asyżu w Rudzie Śląskiej, które istnieje od 1996 roku. "Fauna" prowadzi Pogotowie Interwencyjne, które reaguje na sygnały służb miejskich oraz mieszkańców, dotyczące zwierząt bezdomnych lub niehumanitarnie traktowanych.
Na realizację programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Ruda Śląska "Fauna" otrzymuje pieniądze z kasy miejskiej. Instytucja utrzymuje się również dzięki pomocy sponsorów i darczyńców.
Członkiem TOZ „Fauna” może zostać każda osoba pełnoletnia, której leży na sercu dobro zwierząt.