RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska skąpana w kwiatach. W mieście trwa akcja nasadzeń

 • Dodano: 2022-05-04 14:30

Wraz z nadejściem wiosny nasze miasto nie tylko się zazieleniło – w wielu miejscach pojawiły się także nowe kwiaty i krzewy. Wiosenna akcja nasadzeń kwiatów została przeprowadzona na rondach, w parkach, na zieleńcach oraz pasach drogowych. Kwiaty cieszą oko mieszkańców, jednak są również tacy, którzy dewastują lub kradną świeżo posadzone rośliny.

Kolorowa Ruda Śląska

Wiosna przyniosła więcej słońca, cieplejsze temperatury, a także cieszący oko rozkwit natury. Aby miasto było jeszcze piękniejsze, MPGM TBS prowadzi akcję nasadzeń roślin cebulowych, krzewów, a także łąk kwietnych. Świeżo posadzone kwiaty możemy podziwiać w pobliżu najważniejszych miejsc w mieście, rond, na zieleńcach, w parkach oraz na pasach drogowych. Teraz gdy wiosna już na stałe zadomowiła się w Rudzie Śląskiej, posadzone kwiaty pięknie rozkwitły – są to na przykład tulipany czy narcyzy. 

Kwiaty możemy zobaczyć wzdłuż ulic 1 Maja oraz Górnośląskiej. Nasadzeń dokonano także na plantach na przy ulicy Czajkowskiego oraz Tuwima, a także w parku przy ulicy Parkowej. Rośliny wieloletnie zasadzono na Plantach Żwirki i Wigury, na zieleńcu przy ulicy Szyb Powietrzny, a także na skwerze przy kochłowickim Sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes. Wiosenną przemianę przeszło również większość rond w naszym mieście.

Zdarzają się wandale

Okazuje się, że w naszym mieście dochodzi nie tylko do dewastacji świeżo posadzonych kwiatów, ale także do ich kradzieży. Najczęściej zdarza się to wzdłuż Traktu Rudzkiego, gdzie również w tym roku pojawiły się nowe rośliny. Odpowiedzialna za nasadzenia MPGM TBS apeluje do mieszkańców miasta, aby reagować na wandalizm bądź kradzież i niezwłocznie zgłaszać je  Straży Miejskiej. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej podkreśla, że podczas poszukiwań wandali i złodziei kwiatów będzie wykorzystywany miejski monitoring.

Zobacz także

Komentarze (17)    dodaj »

 • Anita

  Będzie przynajmniej latem ładnie pachniało. Za wyjątkiem bloków przy Kopalni Pokój, gdzie nocami kopalnia wypuszcza smrody. Gdzie złożyć skargę na kopalnie?

 • Helena

  Widzę że kwiaty posadzone na Hembie w tamtym roku rosną! Narcyzem mają się dobrze. Nie rozumiem aczego piszecie że ludzie rozkradają! A może wy piszecie o sobie?

 • Aaa

  Toś powiedziała.

 • Elwer ze Otylije

  Oooooooooooooooo obudzili sie ze snu zimowego wiosna prawie sie kończy hehe

 • egon

  Tak jakoś dziwnie. Drzewa wycina się na potęgę nawet w parkach a w zamian nasadza kwiaty.

 • Anita

  Coraz mniej drzew, coraz więcej ulic. Odejdą ludzie, a mieszkać będą same samochody.

 • alojz

  Tak tak skąpana ale raczej w śmieciach

 • Maria

  Dziękuję Panu, Panie Prezydencie.

 • Jo

  A prezydent rudy śląskiej to nie jest przypadkiem kobieta?

 • Pusia

  To jest Maria Nowak, psychofanka Mejera

 • Rudzianin

  Oczywiście,że trzeba reagować na wandalizm,ale też wandali trzeba przykładnie karać.Ostatnio podano listę aktów wandalizmu z całego terenu miasta.Zastanawia ,że wiele z nich miało miejsce gdzie zainstalowany jest monitoring.Pytanie,jaką on więc spełnia rolę ,skoro nie udało się namierzyć wandalibo jeżeli namierzono to dlaczego w celu odstraszenia innych o tym głośno się nie mówi .Efekt tej podanej informacji może być taki ,że skoro jest monitoring w tych miejscach ,a nie przyłapano na gorącym uczynku sprawców zniszczeń,to znaczy ,że jest on nieskuteczny i inni tym bardziej się rozochoca w swej głupocie A tu trzeba reagować i karać dotkliwie ,nagłaśniać to tak by innym się odechciało.

 • Helena

  Każdy wandalizm powinien być naprawiony przez wandala pr!y abyście instruktora. A koszt jego pomocy zaliczony na rachunek wandala! Tyle wystarczy. Jestem za możliwością naprawy szkody! Mieszkańcy mają się w swoim mieście i kraju czuć xdobfze i rozumieć że wszystko co powstaje jest dla nich

 • n4u

  niech sie przejdą po ogródkach, na rudzie to z kwietnika nawet kamienie ukradli ...

 • Wkurzona

  Długo nie będą rosły, niestety ludzie nie doceniają i jak kradli, tak kradną. Nie rozumiem jak można ukraść sadzonki za kilka złotych.

 • Marek

  Te kilka złotych to jest są dla nich 2 piwka, więc warto ;)

 • Jork

  Chyba jabole albo inne sikacze typu "tyskie" a nie piwo.

 • Iks

  Większość na szczęście przeżyje... ale fakt faktem, chamstwo ludzkie nie zna granic.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.