Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Wzrasta liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem

 • Dodano: 2021-10-21 17:00, aktualizacja: 2021-10-27 14:56

W czwartek 21 października w sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyła się LIV sesja Rady Miasta Ruda Śląska. W jej trakcie wiceprezydent Krzysztof Mejer przedstawił radnym aktualną sytuację epidemiologiczną w naszym mieście. 

Wzrasta liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem

Jak poinformował wiceprezydent Krzysztof Mejer podczas swojego wystąpienia, od 23 września w Rudzie Śląskiej odnotowano 81 przypadków zakażenia koronawirusem.

- Od 23 września w naszym mieście odnotowaliśmy 81 przypadków zakażenia koronawirusem. Obserwujemy, że powoli liczba dziennych przypadków zakażenia ulega wzrostowi. Niedawno były to jeden, dwa przypadki dziennie, aktualnie zdarzają się dni z siedmioma, ośmioma zakażeniami - mówił wiceprezydent. 

Pogorszenie się sytuacji epidemiologicznej przełożyło się także na rudzkie placówki oświatowe. Po raz pierwszy od początku roku szkolnego pojawiły się przypadki zawieszenia zajęć. Aktualnie z powodu zakażeń koronawirusem na nauce zdalnej przebywa dwanaście klas z trzech rudzkich szkół. Chodzi o Zespół Szkół nr 1 w Nowym Bytomiu, Szkołę Podstawową nr 27 i 15 w Halembie

Nikłe zainteresowanie akcją szczepień

Wiceprezydent Mejer poinformował także, że drastycznie spada zainteresowanie rudzian szczepieniem przeciwko COVID-19. 

- Cały czas martwi nas nikłe zainteresowanie akcją szczepień, która od września wyraźnie wyhamowała. W ciągu ostatnich czterech tygodni liczba rudzian w pełni zaszczepionych zwiększyła się tylko o nieco ponad 1200 mieszkańców. Natomiast liczba osób, które otrzymały pierwszą dawkę nie przekroczyła nawet tysiąca - mówił wiceprezydent Mejer. 

Aktualnie w Rudzie Śląskiej w pełni zaszczepione są 74 823 osoby. 76 714 osób przyjęło min. jedną dawkę szczepionki. Wskaźnik zaszczepienia z kolei wynosi 54,8%. 

- Całe cztery tygodnie temu był on na poziomie 53,8%. Jak widać praktycznie stanął w miejscu. Aktualnie ten wynik plasuje nasze miasto na 29. miejscu w województwie śląskim i na 221. miejscu w całym kraju - poinformował Krzysztof Mejer

Komentarze (25)    dodaj »

 • Kol

  Co robi straż miejska? Wogole jej nie widać dlaczego nie kontrolują przestrzegania obostrzeń w komunikacji miejskiej czy w sklepach

 • statystka

  niezaszczepionych oddzielić drutem kolczastym .Nie masz szczepionki nie masz prawa do leczenie, nie masz prawa wejsc do autobusu, sklepu, kina teatru, nie masz prawa do niczego.Osoba która odmawia szczepionki a zarazi inna osobe powinna odpowiadac karnie i materialnie, zero tolerancji dla takich

 • Antyszczepionkowiec

  Cię poje......

 • Kpina + ironia / szydera

  Osoba zaszczepiona, która zarazi inną osobę też będzie odpowiadać karnie i materialnie? A właśnie osoba zaszczepiona, przez brak objawów, może łatwo i majestacie prawa zarażać innych i jeśli trafi jednak do lekarza, to nie jest badana pod kątem koronaszajby, bo jakby tak jednak test wyszedł pozytywnie... ot takie podwójne standardy, ale teraz to jest modne :-) wujek Joseph G. byłby z ciebie dumny :-)

 • Pracownik październikowy

  W du PE wsadź sobie tą szczepionkę. Zaszczepiłem się tym [...]em i byłem kilka dni nieprzytomny, a jak miałem covid to straciłem węch i smak na dwa tygodnie, to wszystko. Czułem się dobrze, a to co robią władze to jest rozbój. Niestety zawsze znajdą się ludzie barany, dla których PiS to cały świat.

 • Puma

  Zero tolerancji dla takich komentatorów jak ty.

 • Gość

  PLANDEMIA i tyle w temacie...

 • hha

  Jak papuga powtarza raz zasłyszane słowo....

 • JP3

  Jak ide z psem na spacer to statystycznie mamy po 3 nogi

 • syriusz

  Ble, ble, ble. Kogoś to jeszcze w ogóle interesuje?

 • Czytelnik

  74 823 = 76 714 = 151537 - Ruda Śląska nie ma tylu mieszkańców, więc albo błąd albo ktoś tu ściemnia...

 • michałek

  Nauczcie się ludzie czytać ze zrozumieniem. Z 76714 ludzi, 74823 jest po dwóch dawkach.76714-74823 = 1891-tyle osób jest po jednej dawce.

 • Głomb

  Wzrasta liczba zakażonych ludzką głupotą z medialnej nagonki.

 • Adam

  Ile ludzi mieszka w Rudzie Śląskiej?

 • Luki

  Propaganda level master

 • Dara

  By w Rudzie nosili maski w autobusach miejskich to by może było mniejsze zakażenie , ale nie po co . Charlaja kaszlą całują się, ściskają i mają to gdzieś.To może też lekarze by mieli tych nie zaszczepionych gdzieś. Bo po co leczyć jeśli oni tego nie chcą?

 • Mmm

  W domu z mężem, dziećmi, koleżankami, też utrzymujesz odstęp? Seks uprawiasz ofoliowana streczem? Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę, ale to co wypisałaś wyżej, daje nam większą odporność! Przez maseczki i częsta dezynfekcje ją tracimy, ale jak widać pisowska TVP zrobiła swoje z niektórymi polaczkami.

 • Kpina + ironia / szydera

  Co do seksu... dystans może być trudno zachować, ale już dezynfekcja, maseczki, rękawiczki gumowe, prezerwatywa i skarpetki załatwią sprawę i będzie bezpiecznie :-)

 • Lord

  @Dara : chętnie zrezygnuję z państwowej opieki medycznej na zawsze bo i tak do lekarza chodzę prywatnie. Proszę tylko zaprzestać mi pobierać składkę zdrowotną i git

 • Klasyk

  Puknij się w swój zatłuszczony łeb

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również