Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska zdaniem ekspertów atrakcyjna dla biznesu

  • Dodano: 2008-07-29 18:04, aktualizacja: 2008-07-30 08:53

Z najnowszej analizy firmy Metropolis specjalizującej się w przygotowaniu projektów inwestycyjnych na Śląsku wynika, że Ruda Śląska stała się jednym z najatrakcyjniejszych miejsc do prowadzenia działalności gospodarczej w województwie śląskim. Rosnąca liczba inwestycji oraz szybko spadające bezrobocie potwierdzają te wnioski.

Analizy dokonane przez specjalistów firmy Metropolis wskazują, że najważniejszymi argumentami przemawiającymi za lokalizacją inwestycji w Rudzie Śląskiej są doskonała infrastruktura drogowa, bogata oferta lokalnych instytucji wspierających przedsiębiorczość oraz miejscowy plan zagospodarowania, który obejmuje 100 proc. powierzchni miasta.

Atrakcyjne uwarunkowania lokalizacyjne przekonały kilka miesięcy temu dużego operatora logistycznego, który rozpoczął proces inwestycyjny na rudzkich terenach znajdujących wzdłuż autostrady A4. W ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy powstanie tam obiekt, w którym zatrudnienie znajdzie około 1000 osób.
Międzynarodowy koncern Strabag SE wybudował swój zakład produkcyjny na terenach byłej kopalni Walenty - Wawel znajdujących się w okolicach biegnącej wzdłuż miasta Drogowej Trasy Średnicowej (DTŚ). W powstających obok budynkach Klastera Usług Budowlanych spora część lokali została wynajęta jeszcze przed zakończeniem inwestycji. Podobnie było z nieruchomościami Górnośląskiego Inkubatora Technologicznego, którego budynek kilka tygodni po oddaniu do użytku wynajmowano niemal w całości.
Władze miasta spodziewają się kolejnych inwestycji w związku z niedawno otwartym rudzkim odcinkiem DTŚ.

- Jadąc rudzkim fragmentem DTŚ łatwo zauważyć wolne obszary znajdujące się po obu stronach trasy. Zwrócili na to uwagę także inwestorzy, którzy zasypali nas pytaniami dotyczącymi tych terenów. Spodziewaliśmy się takiej reakcji, przecież w promieniu kilkunastu minut jazdy mieszka ponad milion osób - wyjaśnia Bartosz Satała, zastępca Prezydenta Miasta Ruda Śląska.

Duże zainteresowanie inwestorów miastem przekłada się m.in. na poziom bezrobocia. Według danych Powiatowego Urzędu Pracy pod koniec maja pracy nie miało 5,6 proc. rudzian aktywnych zawodowo. Jak wynika z danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej jest to poziom niższy niż w całym województwie  (7,4 proc. bezrobotnych) i kraju (9,6 proc.).

Źródło: www.rudaslaska.pl

Komentarze (1)    dodaj »

  • AdaŚ

    Ruda drugimi Katowicami!! ;)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również