Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzcy kryminalni wpadli na trop złodziei, którzy obrabowali sklep rowerowy w Wirku

 • Dodano: 2019-11-14 13:30, aktualizacja: 2019-11-19 08:52

Kryminalni z Rudy Śląskiej wpadli na trop złodziei, którzy pod koniec października ze sklepu rowerowego ACTIVA wynieśli rowery elektryczne warte prawie milion złotych. Kilka rowerów znaleziono w województwie małopolskim. O sprawie jako pierwsi poinformowali dziennikarze Gazety Wyborczej.

Zuchwała kradzież w Rudzie Śląskiej

Przypomnijmy, że do kradzieży doszło w nocy 26 października w Wirku. Grupa mężczyzn włamała się do sklepu rowerowego ACTIVA przy ulicy Kupieckiej 15. Policja nie udziela żadnych szczegółowych informacji dotyczących włamania. Jednak z nieoficjalnych źródeł wiemy, że sprawcy mieli wejść do sklepu przez dach, co uruchomiło alarm. Na miejsce przyjechała grupa interwencyjna firmy ochroniarskiej, ale niczego niepokojącego nie zauważyła. Potem system alarmowy uruchamiał się kilkakrotnie, w efekcie czego jeden z pracowników uznał, że doszło do jakiejś awarii i kazał go wyłączyć.

Rabusie rozwinęli w sklepie duży baner, który miał osłonić ich od wzroku ewentualnych przechodniów. Później dokonali kradzieży 60 rowerów elektrycznych MTB o wartości miliona zł. Najtańsze ze skradzionych modeli były warte 8, najdroższe nawet 18 tysięcy zł. Sprawcy mieli kilkukrotnie przewozić skradziony towar. Cała akcja trwała kilka godzin i najprawdopodobniej była wcześniej zaplanowana.

Kryminalni z Rudy Śląskiej wpadli na trop złodziei

Według doniesień Gazety Wyborczej kryminalni z Rudy Śląskiej, którzy tropią złodziei, znaleźli już samochód dostawczy wykorzystany przez włamywaczy. Okazało się, że został on skradziony tuż przed skokiem na sklep rowerowy.

- Teraz policjantom udało się odzyskać część skradzionych jednośladów. Kilka z nich odnaleziono w krzakach, na brzegu Wisły, na wysokości krakowskiej Nowej Huty. Kolejny funkcjonariusze namierzyli w Myślenicach - czytamy na łamach Gazety Wyborczej.

Arkadiusz Ciozak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej, nie chce na razie mówić o kulisach śledztwa.

Policjanci apelują do mieszkańców dzielnicy Wirek o przekazywanie każdej informacji mogącej pomóc w ustaleniu i zatrzymaniu sprawców. Być może ktoś widział sprawców wynoszących bądź ładujących na samochód rowery. Każdy sygnał jest bardzo ważny. Informacje można przesyłać anonimowo za pomocą formularza "powiadom nas" lub telefonicznie na numer komendy 32 2449200.

Zobacz także

Komentarze (26)    dodaj komentarz »

 • Pyjter

  A słyszałeś o montowanych i zakamuflowanych w rowerach lokalizatorach GPS? Skapli się co w trawie piszczy to pozbyli się trefnej "zdobyczy"

 • kolo

  Człowieku auta z GPS kradną a zwykłego roweru ci nie capną mało jeszcze widziałeś GPS ci nie pomoże.

 • Rowerzysta

  To były rowery nowe, więc bez widgetów typu lokalizator czy dzwonek czy trąbka :)

 • Pyjter

  To nie do końca tak....

 • Pyjter

  No taaa.... a resztę komentarza diabli wzięli.Do luftu z takim portalem

 • Obserwator

  Bodaj złodziejowi łapa uschła..

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.