Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzcy policjanci towarzyszyli dzieciom w trakcie półkolonii

  • Dodano: 2019-07-31 06:30, aktualizacja: 2019-07-31 06:45

Dzielnicowi z komisariatu III, technik kryminalistyki i policjanci z drogówki spotkali się z dziećmi biorącymi udział w półkoloniach organizowanych w ,,Innym Domu Kultury”.

Z dziećmi rozmawiali o zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, ale także pokazali jak pracują policjanci.

Motywem przewodnim zajęć było poszukiwanie skarbów, w których pomagał kryminalistyk

zdjęcie przedstawia dzieci w trakcie zajęć z poszukiwania śladów

Tradycyjnie już w trakcie każdych wakacji dzielnicowi z rudzkiej „trójki” prowadzą zajęcia z dziećmi biorącymi udział w miejskich półkoloniach. Tematem spotkania z dziećmi w „Innym Domu Kultury” było ich bezpieczeństwo, zwłaszcza podczas letniego wypoczynku w domu i poza nim. Podczas tegorocznych wakacji ponownie przyświeca nam hasło „Kręci mnie bezpieczeństwo”. To tytuł zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogólnopolskiej kampanii, objętej honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, w ramach której przez cały rok organizowane są akcje na rzecz bezpieczeństwa w różnych obszarach. 

W trakcie zajęć policjanci rozmawiali z młodymi rudzianami także o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, odpowiednim zachowaniu się podczas przechodzenia przez jezdnię, jak również podczas letnich wycieczek rowerowych. Dzielnicowi informowali o zagrożeniach mogących występować w kontakcie z obcymi osobami, oraz o sposobach powiadamiania służb ratunkowych. Duży nacisk postawiono także na kwestię wypoczynku nad wodą. Mundurowi przypomnieli dzieciom gdzie i w jaki sposób bezpiecznie odpoczywać nad wodą.

W związku z tym, że tegorocznym motywem przewodnim rudzkich półkolonii było „poszukiwanie skarbów”, dzieci odwiedził specjalista w tej dziedzinie – policyjny technik kryminalistyki. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się pokaz jego pracy i umiejętności w poszukiwaniu i zabezpieczaniu śladów. Uczestnicy zajęć mogli samodzielnie sprawdzić swoje umiejętności i poczuć się trochę jak Indiana Jones czy Sherlock Holmes.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.