Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzianie aktywnie będą świętować 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości!

 • Dodano: 2022-10-26 12:00, aktualizacja: 2022-10-28 11:02

Rudzianie aktywnie będą świętować 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości! 11 listopada w lasach halembskich, przy Szkole Podstawowej Sportowej nr 15, zostaną zorganizowane XXIX Biegi Niepodległości. 

XXIX Biegi Niepodległości w Rudzie Śląskiej

W lasach halembskich będzie można świętować 11 listopada na sportowo. Zostaną tam zorganizowane XXIX Biegi Niepodległości. 

- W tym roku wypada 104. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. 11 listopada w całym kraju odbędą się setki, jeśli nie tysiące, wydarzeń biegowych upamiętniających to wydarzenie. Także i w Rudzie Śląskiej 11 listopada 2022 r. zapraszamy na zawody mające na celu uświetnienie tej rocznicy - czytamy na stronie MOSiR Ruda Śląska

Opłata w biegu rekreacyjnym i Nordic Walking na dystansie 4 km wynosi 30 zł, z kolei w biegu głównym na dystansie 12 km - 45 zł. Osoby, które nie zdążą zapisać się przez internet, będą mogły zrobić to w dniu zawodów. Wówczas opłata za udział w biegu rekreacyjnym będzie wynosiła 45 złotych, a w biegu głównym 60 złotych. 

Uczestnicy biegu głównego podzieleni zostaną na siedem kategorii, w zależności od płci i wieku. Najmłodsi zawodnicy powinni mieć skończone 16 lat. Ograniczenia wiekowe i wpisowe nie dotyczą biegu rekreacyjnego, który wystartuje o godz. 11:20. O tej porze na trasę wyruszą też amatorzy Nordic Walking. Uczestnicy Biegów Niepodległości otrzymają pamiątkowe medale oraz wezmą udział w konkursie z nagrodami rzeczowymi.

Program wydarzenia:

 • godz. 9:00-10:45 - wydawanie chipów oraz numerów startowych do biegu rekreacyjnego, marszu Nordic Walking na dystansie 4 km oraz biegu głównego na dystansie 12 km
 • godz. 11:15 - start biegu głównego na dystansie 12 km (limit czasu 1:30:00)
 • godz. 11:20 - start biegu rekreacyjnego oraz Nordic Walking (limit czasu 0:45:00)
 • godz. 13:00 - dekoracja najlepszych uczestników zawodów oraz konkurs, w którym do wygrania będą dwa rowery (osobisty odbiór nagrody).

Tradycja organizacji Biegów Niepodległości sięga 1994 roku

Po raz pierwszy bieg z okazji Święta Niepodległości w Rudzie Śląskiej został zorganizowany w 1994 r., a jego inicjatorem był Henryk Kopeć, medalista Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, zawodnik, a później trener i kierownik sekcji lekkiej atletyki w KS "Pogoń" Ruda Śląska.

Komentarze (4)    dodaj »

 • kurde bele

  dlaczego nas ślonzokow zmusza się do świętowania polskiego święta?My momy swoje Fajery!!!!!!!!!!!!!!

 • Zeflik

  Jednym ze współorganizatorów jest szkoła. Dlaczego więc nie ma klasyfikacji dla Nauczycieli? Przecież można zrobić Mistrzostwa rudzkich szkół i zachęcić belfrów do udziału w biegu!

 • Kpina + ironia / szydera

  Naprawdę? Są tacy, co nie wiedzą o tym, że polandia jest wschodnioeuropejską kolonią, a rozkazy przychodzą z brukseli? Gdyby polandia była niepodległym krajem, to moglibyśmy robić wszystko bez pytania o zgodę brukselskich urzędasów.

 • Achim

  ten z flagą na zdjęciu to Morawiecki ???

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również