Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzianie stracili swoje oszczędności! Prawdziwa plaga oszustw na OLX, Vinted i AnyDesk

  • Dodano: 2022-02-22 12:00, aktualizacja: 2022-02-23 11:41

To był naprawdę intensywny tydzień w wykonaniu internetowych oszustów, którzy przerobili prawie wszystkie znane metody. Niestety ich poczynania obfitowały w sukcesy.

Kumulacja internetowych oszustw!

OLX

Z początkiem tego tygodnia na jeden z komisariatów w Rudzie Śląskiej zgłosiła się 71-latka, która chciała sprzedać na OLX kurtkę. Oczywiście dostała informację na Whatsapp z pytaniem o aktualność oferty, kliknęła w link i straciła poprzez Blik 3000 złotych.

Vinted

Dzień wcześniej 27-letnia kobieta wystawiła ubrania na Vinted. Oczywiście otrzymała propozycję szybkiej wpłaty z linkiem do jej odbioru, kliknęła w link i jej konto szybko uszczupliło się o 1900. Z końcem minionego tygodnia 40-latka korzystała z usług OLX. Klasycznie ona też dostała wiadomość przez Whatsapp z linkiem który dał przestępcom dostęp do jej konta i znów prawie dwa tysiące zmieniło właściciela.

AnyDesk

63-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej nabrali z kolei na doradztwo finansowe. Jak to w takich przypadkach bywa - roztaczając obietnice szybkiego zysku - "doradca" kazał rudzianinowi zainstalować program AnyDesk do zdalnej kontroli nad komputerem, zalogować się do banku, po czym wyczyścił konto z 9600 złotych.

Policja regularnie ostrzega, by zachować czujność i rozwagę... nie klikać w linki otrzymane od nieznanych osób, nie podawać danych naszej karty bankowej, nie udostępniać hasła i loginu do bankowości elektronicznej, nie wierzyć w cudowne podwojenie naszych oszczędności. Jak widać jednak - nie do wszystkich to trafia.

Rudzianie stracili swoje oszczędności! Prawdziwa plaga oszustw na OLX, Vinted i AnyDesk

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również