Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzianka oszukana na zdalny pulpit! Oszuści wykorzystali metodę na program AnyDesk

 • Dodano: 2021-12-28 13:00, aktualizacja: 2021-12-28 14:03

Typowe oszustwa inwestycyjne zawierają kuszącą obietnicę zysku poprzez inwestycje w akcje, obligacje, kryptowaluty, rzadkie metale, zagraniczne inwestycje gruntowe lub alternatywne źródła energii. W niedzielę do rudzkich policjantów zgłosiła się kobieta, która została oszukana przy wykorzystaniu aplikacji AnyDesk. Niestety odzyskanie utraconych w ten sposób pieniędzy jest bardzo trudne, dlatego po raz kolejny apelujemy o rozwagę.

Typowe oszustwa inwestycyjne zawierają kuszącą obietnicę zysku poprzez inwestycje w akcje, obligacje, kryptowaluty, rzadkie metale, zagraniczne inwestycje gruntowe lub alternatywne źródła energii. Tym razem ofiarą oszustów padła rudzianka. Kobieta odpowiedziała na kontakt z reklamy oferty inwestycyjnej, a osoba, która się do niej odezwała tłumaczyła, w jaki sposób będzie wyglądał proces "inwestycji".

Oszuści przekonali ofiarę, że konieczne będzie zainstalowanie programu AnyDesk

Jest to program, który służy do zdalnego sterowania komputerem lub urządzeniem mobilnym na przykład telefonem. Zwykle program ten jest używany przez informatyków w celu zdalnej obsługi komputerów lub innych urządzeń. Jednak coraz częściej wykorzystywany jest przez oszustów, którzy po namówieniu ofiary do zainstalowania go wykorzystują AnyDesk w celu przejęcia kontroli nad naszym urządzeniem i uzyskania dostępu do aplikacji bankowej.

Oszust, mając dostęp do naszego urządzenia (telefonu), za pośrednictwem AnyDesk widzi wszystkie informacje, które pojawiają się na telefonie, w tym treści SMS-ów potwierdzających transakcje. Ponadto sam może sterować za nas urządzeniem. Tak było i w tym przypadku. Oszust po uzyskaniu dostępu do telefonu pokrzywdzonego wykorzystał aplikację bankową do wygenerowania kilku kodów pozwalających na wypłatę pieniędzy z bankomatu. Niestety odzyskanie utraconych w ten sposób pieniędzy jest bardzo trudne, dlatego po raz kolejny apelujemy o rozwagę i ostrożność w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych w tym instalowaniu nieznanego oprogramowania na komputerach czy telefonach.

Zobacz także

Komentarze (9)    dodaj »

 • Stella

  alee sie uśmiałam z niej, naiwna całkowicie

 • antek

  Wstyd by mi było zgłaszać takie przestępstwo. Ludzie coraz rzadziej używają mózgu…

 • Fluffy

  Jako pracownik IT patrząc na naiwność i głupotę ludzi sam się czasem zastanawiam czy nie zrobić takiego numeru i skroić kilku frajerów z pieniędzy. Skoro to takie proste to dlaczego by nie skorzystać z tego, że ktoś używa mózgu jedynie do podtrzymania podstawowych funkcji życiowych.

 • Bolo

  Fijałka ty na monitoringu robisz a to nie jest IT

 • Zenobiusz

  Bolo, lecz nogi bo na głowę już za późno.

 • fajerberga

  wielki pracownik IT a kokotka wymienić nie umi

 • Fluffy

  Przynajmniej znam język polski w mowie i piśmie, w przeciwieństwie do ciebie ...

 • Olo

  Mogli jej wyczyścić również mózg byłby spokój.

 • Fluffy

  Przypuszczam, że tam już nie ma co czyścić

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.