Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzka policja podsumowała wczorajszą akcję "Bezpieczny pieszy". Posypały się mandaty

 • Dodano: 2024-03-22 12:30, aktualizacja: 2024-03-25 11:40

Rudzcy policjanci przeprowadzili w czwartek na terenie naszego miasta działania "Bezpieczny pieszy". Mundurowi zwracali uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, oraz przyglądali się, czy sami piesi nie łamali przepisów ruchu drogowego. Podczas działań ujawnili 67 wykroczeń z czego 13 popełnili piesi.

Podsumowanie akcji "Bezpieczny pieszy"

Po raz kolejny mundurowi apelują do kierowców i pieszych! Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. A odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach drogi. W wyniku prowadzonych wczoraj działań "Bezpieczny pieszy" policjanci ujawnili 13 wykroczeń popełnionych przez pieszych, którymi w większości było przechodzenie przez jezdnie w miejscu niedozwolonym i w czasie gdy na sygnalizatorze wyświetlane było światło czerwone. Podczas działań policjanci ujawnili też 54 wykroczenia popełnione przez kierujących, którymi w większości było przekraczanie dozwolonej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Nie zabrakło również tych najbardziej poważnych wykroczeń w stosunku do pieszych, czyli wyprzedzania innego pojazdu przed i na przejściu dla pieszych. Tego typu wykroczeń zostało ujawnionych, aż osiem.

Przypomnijmy, że za wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych grozi grzywna w niebagatelnej wysokości 1500 złotych. 

Policjanci po raz kolejny apelują!

Należy bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego! Należy też dbać o własne bezpieczeństwo! W konfrontacji z pojazdem pieszy zawsze stoi na straconej pozycji.

Komentarze (9)    dodaj »

 • J23

  100 M OD PASÓW ,dozwolone ale POLICJA I TAK DAJE MANDAT----przeszkolić nieudaczników bo nie znają przepisów.

 • U537

  I na wszystkich skrzyżowaniach też można legalnie przechodzić udzielając pierwszeństwa pojazdom

 • Tobi

  Nieudacznikom za kierownicą mandaty.

 • program TRUMNA+

  Tych matołów nie potrafiących korzystać prawidłowo z przejść karać 5tys mandatem to się szybko nauczą.

 • WRG

  Tych matołów za kierownicą łamiących przepisy na przejściu dla pieszych karać tak po 5 tys zł mandatu.

 • Donald

  Nowa władza wcześniej czy później ale cofnie te [...]ne przepisy i w końcu pozwoli ludziom samodzielnie myśleć bo w końcu to chodzi o ich żywotny interes …

 • Obserwator

  Jak zwykle rudzka policja łamie przepisy albo łapie z ukrycia albo w nie odpowiednim miejscu by wykonać prawidłowy pomiar prędkości bandyterka

 • Kierowca

  Gdybyś jeździł zgodnie z przepisami nie musiałbyś się martwić czy suszą Cię z odpowiedniego miejsca. Swoją drogą Panowie mili i do dogadania i może skończyć się na pouczeniu ale jak się od razu rzucasz i napinasz to masz mandat i punkty bo z pieniaczem rozmowa jest bezcelowa.

 • Stefa Burczymucha

  Coś wspaniałego, takie akcje powinny być 2-3 dni w tygodniu, by ci nieudacznicy za kierownicą bardziej uważali na pieszych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również