Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzki Szpital Miejski wyróżniony w plebiscycie na oddział przyjazny kangurowaniu!

 • Dodano: 2023-05-15 14:45

Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej jako jeden z pięciu szpitali w całej Polsce otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Plebiscycie "Oddział przyjazny kangurowaniu".

Rodzice docenili rudzki Szpital Miejski

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Kangurowania i właśnie z tej okazji Fundacja MatkoweLove ujawniła wyniki corocznego Ogólnopolskiego Plebiscytu na "Oddział przyjazny kangurowaniu" organizowanego w ramach kampanii #KangurowanieMaMOC. Plebiscyt ma na celu wyróżnienie oddziałów, które umożliwiają, promują i zachęcają do kangurowania wcześniaków wentylowanych mechanicznie. Wśród pięciu wyróżnionych oddziałów z całej Polski znalazł się oddział neonatologiczny Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej.

- Jesteśmy niezmiernie dumni z pracy naszego Oddziału Neonatologicznego, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! - przekazuje Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej.

W trwającym do końca kwietnia br. plebiscycie swoje opinie oddawali rodzice wcześniaków, które przebywały na danym oddziale i były wspomagane oddechowo.

Poza rudzkim szpitalem wyróżnione zostały również:

 • Klinika Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka -  Instytut CZMP,
 • Klinika Noworodków z Pododdziałem Intensywnej Terapii Noworodka -  Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie,
 • Kliniczny Oddział Neonatologii - Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze,
 • Oddział Neonatologiczny - Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny – Polna.

Dla wyróżnionych placówek przygotowano statuetki, gratulacje oraz wyroby ułatwiające kangurowanie narodzonych przedwcześnie dzieci. 

Wioletta BaborskaWioletta Baborska
Źródło: Fundacja MatkoweLove / Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej

Komentarze (5)    dodaj »

 • fifi

  A ja myślałem że oddział wewnętrzny (umieralnia)

 • SideEffect

  Nadal piszesz to mo pod różnymi nickami. Moze w końcu czas wybrać sie do specjalisty? A jak ma nie być jak to nazywasz ,,umieralnia,, jak ludzie trafiają tam w stanie terminalnym, ludzie nadużywających alkoholu w ostanim stadium uzależnienia, podrzuceni przez policję i straż miejską zaniedbane bezdomne osobniki, albo ci, których rodzina paniczne obawia się zgonu w domu. Lepiej zamiast bluźnić, daj ma mszę, za to, że taki oddział istnieje.

 • Stańczak

  Przestańcie już błaznować tym szpitalem. On jest na wykończeniu a takie iventy rodem z Hameryki mu nie pomogą. Póki co, to większość oddziałów jest tam przyjazna patologii nadużywającej etanolu. Może te przybytki da się jakoś wypromować i uzyskać fundusze na przeżycie placówki?

 • Tarantula

  Te iventy rodem z Ameryki odbywają się w każdym szpitalu, a przynajmniej powinny. Jak się wypowiadasz, to się na tym znaj. To żadne osiągnięcie. Z resztą się zgadzam

 • PracowNick

  Hm... czyli trzeba być trendy. Bo oni tak mają, to i inni muszą. Jednak w tym przypadku, to jest parodia a umarłemu kadzidło raczej w niczym nie pomoże.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również