Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzkie "Święto Policji 2020"

  • Dodano: 2020-07-17 06:00, aktualizacja: 2020-07-17 06:50

Policjanci z rudzkiego garnizonu swoje doroczne święto obchodzili w środę 15 lipca w Komendzie Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

W tym roku nominacje na wyższe stopnie otrzymało 101 policjantów. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną 18 przedstawicieli poszczególnych korpusów z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Rudzie Śląskiej mł.insp. Mariusza Luszawskiego odebrało akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

W tym roku 99 mundurowych otrzymało awanse. Na wyższy stopień w korpusie oficerów starszych nominacje otrzymało 2 oficerów, w korpusie aspirantów awansowało 37 funkcjonariuszy, 45 otrzymało wyższe stopnie w korpusie podoficerów, a 17 zostało awansowanych do stopnia starszego posterunkowego. Święto Policji to także okazja do odznaczeń, czterech z mundurowych z otrzymało odznakę „Zasłużony Policjant” nadaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, a 17 zostało odznaczonych przez związki zawodowe.

W trakcie uroczystości szef rudzkich policjantów skierował do nich słowa podziękowania

Wasza postawa i zaangażowanie każdego dnia wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców Rudy Śląskiej. Możemy mieć najlepszy sprzęt, nowe technologie, ale bez Was i Waszego zaangażowania to wszystko jest nieważne. Szczególnie dziękuję za Wasz trud i determinację w wykonywaniu obowiązków służbowych w tym szczególnym czasie, gdy Policja stanęła przed nowym, niespotykanym dotąd zagrożeniem, jakim jest epidemia koronawirusa.

Słowa podziękowań płynęły również z rudzkiego magistratu, Prezydent Grażyna Dziedzic w liście skierowanym napisała

 Pństwa święto przypadło w tym roku w wyjątkowym czasie epidemii. Stąd też chcę szczególnie mocno podkreślić Wasz udział w walce z koronarirusem i podziękować za wszystko, co w tym zakresie robicie dla mieszkańców Rudy Śląskiej.

Cieszę się, że mimo wyjątkowej sytuacji miałem okazję do złożenia podziękowań na ręce komendanta rudzkiego garnizonu wszystkim policjantom pracującym w mieście i życzyć im przede wszystkim zdrowia i bezpiecznej służby – dodał biorący udział w uroczystości wiceprezydent Krzysztof Mejer.

List Prezydent Miasta Ruda Śląska z okazji Święta Policji

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • boluś

    Ale pewnie Jośnie Pani DZIEDZICzka Wos dofinansuje Trzewikowym'sponsorujonc Wom spacery po Rudzie. Toniyj wyjdzie !

  • boluś

    I żodnyj łapówy od Peppy i Przi[...]asa? Ani jednego [...]owozu? Bida i Sromota !

  • boluś

    Życzynia łod Peppy i Pinokia ! BEZCENNE ! Zdołobysie pomyśleć nad rewanżem'

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.