Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruszył remont szpitalnej izby przyjęć w Rudzie Śląskiej!

 • Dodano: 2019-09-01 17:30, aktualizacja: 2019-09-02 09:04

Dzisiaj (1 września) ruszył remont szpitalnej izby przyjęć w Goduli. Z tego powodu Szpital Miejski ograniczył przyjęcia pacjentów wymagających udzielenia świadczeń zdrowotnych w stanach nagłych. Pomoc na Izbie Przyjęć będzie udzielana tylko osobom w przypadkach bezpośredniego zagrożenia życia.

Od 1 września w rudzkim szpitalu ruszył remont Izby Przyjęć. Inwestycja ta dofinansowana została ze środków Urzędu Miasta Ruda Śląska.

Powyższa inwestycja przewiduje wyburzenia i mokre prace budowlane, które uniemożliwią płynny transport pacjenta pomiędzy podjazdem dla karetek a pomieszczeniami, w których tymczasowo będzie funkcjonować Izba Przyjęć. Wprowadza również tymczasowe ograniczone możliwości lokalowe - mówi Arkadiusz Loska, rzecznik prasowy szpitala.

W Izbie Przyjęć w Goduli udzielana będzie pomoc pacjentom w przypadkach bezpośredniego zagrożenia życia.

Pozostali pacjenci kierowani będą przez zespoły ratownictwa medycznego do innych lecznic:

 • Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie,
 • Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach
 • oraz Szpitala Miejskiego w Zabrzu.

Świadczenia w zakresie położnictwa i ginekologii będą udzielanie nadal w Szpitalu w Goduli. Pacjenci oczekujący na przyjęcia planowe będą hospitalizowani zgodnie z ustalonym terminem. W Izbie Przyjęć w Goduli oczywiście udzielana będzie również pomoc pacjentom w przypadkach bezpośredniego zagrożenia życia - mówi Arkadiusz Loska.

Świadczenia w zakresie pediatrii, psychiatrii oraz chorób płuc będą udzielane tak jak do tej pory, w Izbie Przyjęć Szpitala w Bielszowicach. Bez zmian pracować będzie także Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna (NOL) w Goduli.

Ograniczenia obowiązywać będą do 31 października br. Wtedy planowane jest zakończenie prac budowlanych i modernizacyjnych utrudniających normalne funkcjonowanie godulskiej Izby Przyjęć.

Zobacz także

Komentarze (13)    dodaj komentarz »

 • Złamana Ręka

  Pijani zostają przyjęci po 10minutach. A ludzie z urazami czekają po 4 godziny aż komuś się przypomni że zostało jeszcze kilka pacjentów... Masakra.

 • makaska

  Szpital na Goduli...znam to miejsce, strach tam wchodzić, tragedia, jak trafiłam tam raz z nfz, to powiedziałam nigdy więcej, potem skusiłam się na pakiet medicover, wole zapłacić raz w miesiącu i skorzystać kilkakrotnie, bez kolejek i stresu oraz niemiłych pielęgniarek.

 • Rudzianka

  Bardziej od remontu Izby Przyjęć przydałby się nowy personel przy rejestracji. Szpital dostał już tyle uwag na temat zachowania pań pracujących na Izbie i nadal z tym nic nie zrobili. Chamskie zachowanie, komentarze na głos na temat pacjentów, kawki, ploteczki, a pacjent ma czekać.

 • Xxxxx

  I wiecznie niezadowolone pyski. Jak nie chce im się pracować to po co tam siedzi. Niektóre pielęgniarki mają takie pazury że porządnie żył nie umie znaleźć. Ale masz rację wiecznie tylko kawa plotki katalogi z Avon i siedzenie na FB lub Instagramie

 • ewa

  Złe zarządzanie szpitalem to moim zdaniem 100 % nieudolność, lub co gorsza świadome działanie pewnych osób z UM.Wyremontowane oddziały , labor,izba przyjęć parking, wielkie inwestycje tylko po co? a po to by doprowadzić do upadłości i przejąć za grosze wyremontowany z naszych podatków obiekt. Będzie szpital prywatny z kontraktami NFZ i większa kasa w kieszeniach inwestora.Tylko czy My musimy się na to zgodzić? Jako mieszkańcy i wyborcy mamy prawo żądać wyjaśnień a nawet zawiadomić CBA i CBŚ żądać kontroli wszystkich jednostek by przyczyniły się do wyjaśnienia tej nieudolności. Milczenie w tej sprawie p. prezydent i zastępców jest wielce niepokojące.

 • Podatnik

  Możesz zgłosić sama.

 • fred

  Lekarze nie chca tam robic, za niedlugo to tam Mejer bedzie leczyl :-)

 • Tom

  Remont to tylko przykrywka dla zarządu.Nie ma komu leczyć to się zaczyna remontować a pacjentów wysyła gdzie indziej, zarządzanie tragedia.

 • Izu

  I tak mało któremu pomagają. Bez lekarzy to wydają skierowania bezpośrednio do Hofmana. Z NFZtu kasować, ale pomocy udzielić to już nie. Godula to umieralnia. Wszędzie tylko nie tam. Już wole do górniczego w Bytomiu, chociaż renomy też nie mają ale 100 razy lepiej.

 • Rodzina zmarłego

  ZAMKNĄĆ to coś co nazywają szpitalem ludzie wchodzą tam o własnych siłach a wynoszą w czarnym worku. G...o a nie szpital

 • Pacjen

  Wlasnie wysla mnie do bytomia na neurologie bo w rudzie oddział zamknęli i badań niezrobiom jedna wilka kpina 1.09.2019

 • K.s

  Polecam słownik ortograficzny:)

 • Pacjent

  Lepiej lekarzy przyjmijcie a potem remont

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.