Wiadomości z Rudy Śląskiej

To już pewne! Oddział Neurologiczny w rudzkim szpitalu zostanie zawieszony w działaniu

 • Dodano: 2019-08-27 14:30, aktualizacja: 2019-08-27 22:25

Na początku sierpnia informowaliśmy, że pojawiły się plotki, jakoby Oddział Neurologiczny w rudzkim szpitalu miał zostać zawieszony w działaniu. Teraz przedstawiciele rudzkiej placówki oficjalnie potwierdzili tę informację!

Przedstawiciele Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej  poinformowali dzisiaj o czasowym zawieszeniu funkcjonowania Oddziału Neurologicznego i Oddziału Udarowego. Czasowe zaprzestanie działalności oddziałów nastąpi na okres trzech miesięcy, od 1 września do 30 listopada br. Jak mówi dr Katarzyna Adamek, Prezes Zarządu Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej, związane jest to z problemami kadrowymi.

Kłopoty kadrowe na naszym Oddziale Neurologicznym będą przejściowe i już w grudniu Oddział wznowi swoją działalność. Decyzja o zawieszeniu działalności Oddziału była bardzo trudna i jest ostatecznością, ale nie możemy ryzykować zdrowia i życia pacjentów. Pragnę serdecznie podziękować całemu zespołowi lekarzy i pielęgniarek Oddziału Neurologicznego za wieloletnią pracę na rzecz naszego Szpitala - mówi dr Katarzyna Adamek.

Pomimo zawieszenia Oddziałów bez zmian funkcjonować będą przyszpitalna Poradnia Neurologiczna oraz Poradnia Leczenia Stwardnienia Rozsianego (SM).

Przez cały okres zawieszenia Oddziałów bez zmian funkcjonować będzie nasza przyszpitalna Poradnia Neurologiczna oraz Poradnia Leczenia Stwardnienia Rozsianego (SM). Bez pomocy specjalisty nie pozostaną również pacjenci hospitalizowani w Szpitalu wymagający konsultacji neurologicznych - podkreśla dr n. med. Jerzy Zdrzałek, Dyrektor ds. Medycznych rudzkiego Szpitala.

Zgodę na czasowe zawieszenie funkcjonowania Oddziałów wydał Wojewoda Śląski. Opinię w tej sprawie wydał również Dyrektor Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach.

Warto przypomnieć, że Oddział Neurologiczny wraz z Oddziałem Udarowym w ubiegłym roku przeszedł gruntowną modernizację. Nowa neurologia mieści się w części szpitala, którą kiedyś zajmował oddział psychiatryczny. Od dziesięciu lat była nieużywana. Remont i instalacja nowej aparatury trwały cztery miesiące. Nowy Oddział Neurologiczny ma 29 łóżek, OIOM neurologiczny oraz salę intensywnego nadzoru nad chorymi z udarem mózgu. Inwestycja była m.in. zrealizowana dzięki dofinansowaniu miasta.

Oddział Neurologiczny rocznie hospitalizuje około 900 pacjentów, z czego 360 to osoby z udarem mózgu. Największy odsetek chorych z niedokrwiennym udarem mózgu jest leczonych trombolizą dożylną.

Komentarze (20)    dodaj »

 • MIESZKANIEC

  cześć Mi sie wydaje że ten szpital jest zarżnięty przez rządzących szpitalem i miastem, mało tego cała ruda schodzi na psy totalnie wszędzie syf wszędzie brak porządku wszystkie roboty na odpiepsz np park kozioła 2 mln zł w błocie dosłownie chodzi o już zarośnięte ścieżki szutrowe brak uporządkowanego drzewostanu w całęj Rudzie nie tylko w parku, następny to remont Ul. Piastowskiej masakra kto to zatwierdził można było zrobić więcej miejsc na parkingo to powkładali po dwa metry trawnika droga mogła być szersza o co najmniej metr to chodniki z jednej i drugiej strony szerokie na dwa metry a ścieżka rowerowa raz przy ulicy raz przy budynkach a chodnik przy ulicy, zamiast zrobić rondo piastowska łączy z ballestremów i prusa to robią nie wiadomo co to samo piastowska z matejki. Powiem po raz kolejny w Rudzie robi się tak byle się zrobiło nie ważne czy dobrze, jak za komuny a raczej gorzej BRAWO PANI PREZYDENT I WŁADZA BRAWO, A OSIEDLE PRZY ULICY maya upada syf syf i jeszcze raz syf nie ma kto sprzątać. i nikt się tym zająć nie chce nawet pani radna Płaszzcyk bo ona tego nie widzi ani Pan Wesoły jeszcze radny ani Pani Tobiszowska też jeszcze radna wszystko mają w [...]ie

 • giekar

  To Miasto nie wydaje nawet 2% budżetu na cele związane ze służbą zdrowia. Mówi Wam to coś ?

 • Rudzianka

  Mi się już dawno wydawało że ten szpital wszystko zawiesił,tam wszystko działa jak w zawieszeniu w zwolnionym tempie i bezinteresownie w stosunku do pacjenta

 • jo...

  Jestem ciekaw kiedy zawieszą u.m.z panią prezydent.na czele.tez może by była ulga dla nie których co mają do załatwienia w urzędzie .za niedługo jak tak dalej pójdzie to w urzędzie będzie więcej ludzi pracować co nic nie wiedzą niż lekarzy w 2 naszych szpitalach co są bardziej potrzebni .

 • Lis

  W radiu i telewizji o tym mówią. Fajna promocja miasta! Wstyd!!!!

 • kwiatowe

  Tramwaj 18 tez zawiesili i juz tak zostalo. W Rudzie wladze wszystko zawieszaja, a wladze panstwowe wygaszaja. Ilez to likwidacja ma synonimow.

 • Pracownik

  Pracowałem w tym szpitalu przez klika lat. Osoby decyzyjne w mieście nieustannie starały się wpływać na decyzję personelu szpitalnego. Do pewnego czasu, przy wsparciu poprzedniego prezesa można było te naciski jakoś wytrzymać. Później pojawiła się Pani Adamek, której zadaniem w moim przekonaniu nie jest dbanie o należytą organizację pracy szpitala, która zapewni bezpieczeństwo chorym, tylko realizowanie poleceń wydanych w urzędzie miasta. Praca w tym miejscu stała się udręką. Nie było tygodnia w którym nie miałabym stawiać czoła dziwnym oczekiwaniom osób związanych z UM. Ciągłe" prośby" żeby coś zrobić od razu, szybciej przyjść, szybciej leczyć, konkretne osoby leczyć w "lepszych" warunkach. Personel szpitala ma swoją godność. Normalny człowiek zwyczajnie nie zostawi nagle wszystkich chorych, po to aby pilnie ratować "wystający paznokieć" polityka. Nie upchnie 4 ludzi na 3- osobowej sali po to żeby polityk obok miał tzw jedynkę. Prościej jest złożyć wypowiedzenie i pracować kilka czy kilkanaście kilometrów dalej zgodnie z podstawowymi zasadami etyki ludzkiej.

 • były pacjent

  Byłem pacjentem oddziału neurologicznego w roku 2014. Gorąco dziękuję za fachową opiekę, okazaną empatię i wsparcie w trudnych chwilach. Przykro mi czytać o zmianach wyłączających oddział z życia rudzkiego szpitala. Pamiętam ludzi, których tam spotkałem i wiem, że nie zapomnę ich do końca życia. Pozdrawiam wszystkich pracowników wszystkich szczebli, poczynając od salowej a kończąc na ordynatorze.

 • ŁojCiec

  Jasne rewitalizacje podwórka to jest ważne a nie stać na szpitale

 • pacjent

  Biblioteki na dworcach lokujom,stare piece hutnicze kupujom,częsc jedynego naszego szpitala zamykajom,ludzie co wy wyrobiocie.

 • fred

  Jak kolanko boli to dyrektor instytutu podjedzie po prezesa i kule przywiezie a wy macie pincet i nie marudzic ze cos boli.

 • Druga kadencja dobrej zmiany

 • Adrian

  Dla PIS to nie ważne oni leczą się w szpitalach prywatnych.... Nie dbają o kształcenie nowej kadry nie ściągają lekarzy i pilęgniarek z Ukrainy ....... A poziom wiedzy lakerskiej w Rudzie jest opłakany trafiłem kiedyś na SOR to młody lekarz mnie poinformował ,że się nie zna na materii. Rozumiem ,że nie każdy jest fachowcem od wszystkiego pojechałem do innego szpitala.....

 • Ewa

  To nie PiS rządzi w Rudzie Śląskiej

 • Malkontentka

  Ja trafiłam na sor, po omdleniu, neurolog zalecil mi masaze (!!!), dwa dni pozniej lezalam na stole operacyjnym.

 • Karminadel

  Tu akurat nie PiS a wspaniała Grażyna Dziedzic jest właścicielem (jako miasto), ona decyduje kto zostaje dyrektorem itp. widocznie dr Adamek (prywatnie znajoma wiceprezydenta M., poprzednio MPGM) jest dobra w tym co robi, prócz pensji otrzymuje też ogromne nagrody! Tak to działa w tym szpitalu, że pozwolono odejść kadrze rudzkich lekarzy w zamian zatrudniając kogo się da! A nasi specjaliści leczą mieszkańców sąsiednich miast. Więc pewnie będąc w innym szpitalu może leczył Cię Rudzki lekarz, dla którego w naszym szpitalu nie było miejsca!

 • Haszczeiwodorosty

  Jak mają tam pracować takie konowaly jak teraz to niech zamkna ten przybytek

 • ewald

  macie- dobrą zmianę.

 • Majk

  To nie PiS a miasto i prezes szpitalu, ciut wiedzy o mieście się przydo

 • Polka

  To jest Polska tylko tak dalej ..., rzeczywistość nasza rudzka!!!!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również