Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruszyła kolejna edycja Rudzkiej Jesieni Kulturalnej

  • Dodano: 2020-10-11 11:00

Ruszyła kolejna edycja Rudzkiej Jesieni Kulturalnej. Tegoroczny cykl wydarzeń został zainaugurowany w sobotę, 10 października, w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty koncertem Dariusza Niebudka "Leonard Cohen w intymnych zwierzeniach".

- Dziś ruszyła Rudzka Jesień Kulturalna, ruszyła zupełnie w innej odsłonie i atmosferze. Z powodu koronawirusa sala Miejskiego Centrum Kultury nie była wypełniona ale za to koncert wypełniony piosenkami, wierszami i listami Leonardo Cohena w wykonaniu Dariusza Niebudka był wyśmienity. To było dobre zakończenie dnia, tego historycznego dnia - napisał wiceprezydent Krzysztof Mejer.

Pomimo trwającej pandemii koronawirusa rudzkie instytucje kultury oferują tej jesieni ciekawy repertuar i są przygotowane na przyjęcie widzów, spełniając wszystkie wytyczne sanitarne. W programie Rudzkiej Jesieni Kulturalnej jak zwykle znalazło się wiele pozycji skierowanych zarówno do dorosłych jak i do dzieci. Cykl wydarzeń potrwa do grudnia. 

Program Rudzkiej Jesieni Kulturalnej

Podczas Rudzkiej Jesieni Kulturalnej nie zabraknie okazji do śmiechu. Sympatycy kabaretu będą mieli okazję obejrzeć występ Kabaretu Młodych Panów w programie "To jest chore”, zaplanowany w Domu Kultury w Bielszowicach na 25 października. Ciekawym wydarzeniem, które odbędzie się 11 listopada, będzie z pewnością Benefis Grzegorza Poloczka z okazji 30-lecia w kabarecie.

Podczas tegorocznej edycji Rudzkiej Jesieni Kulturalnej nie zabraknie też wokalnych wrażeń. Artyści studia wokalnego Wojciecha Sanockiego wystąpią w Młodzieżowym Domu Kultury z koncertem "Kocham Cię życie" - 20 października. Z kolei Miejskie Centrum Kultury zaprasza na koncert Zespołu Gang Olsena - 27 listopada, a Dom Kultury Bielszowice na koncert Macieja Maleńczuka - 5 grudnia.

Organizatorzy Rudzkiej Jesieni Kulturalnej nie zapomnieli również o najmłodszych, dla których przygotowano spektakle bajkowe oraz spotkanie z iluzjonistą. Na mikołajkowe przedstawienie pt. „Magiczny Pan” /6 grudnia/ zaprasza dzieci Miejskie Centrum Kultury. Tam również będzie można posłuchać i pośpiewać kolędy z zespołem Universe /20 grudnia/.

Rudzka Jesień Kulturalna organizowana jest od 1991 roku. W jej ramach na rudzkich scenach pojawiło się wiele gwiazd, teatrów, prelegentów czy kabaretów. Szczegółowy program Rudzkiej Jesieni Kulturalnej znajduje się na stronie www.rudaslaska.pl oraz na stronach organizatorów.

Dokładny program znajdziecie TUTAJ.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.