RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruszyła naprawa szkód górniczych na ulicy Czarnoleśnej w Rudzie Śląskiej [ZDJĘCIA]

 • Dodano: 2022-03-07 12:30, aktualizacja: 2022-03-07 13:59

Ruszyła naprawa szkód górniczych na ulicy Czarnoleśnej w Rudzie Śląskiej. Droga ta zostanie kompleksowo przebudowana. 3 marca ulica została zamknięta dla ruchu pojazdów osobowych. Zobaczcie zdjęcia!

- Modernizacja infrastruktury drogowej to, co roku znacząca część naszych wydatków na inwestycje. Wiele zgłaszanych przez mieszkańców problemów jest jednak skutkiem eksploatacji górniczej – zaznacza prezydent Grażyna Dziedzic. - W takich przypadkach współpracujemy z przedsiębiorcami górniczymi, którzy zgodnie z obowiązującymi przepisami odpowiadają za usunięcie szkód – dodaje.

Kompleksowa przebudowa ulicy Czarnoleśnej 

Ulica Czarnoleśna łączy biegnącą przez centrum miasta ulicę Niedurnego z ulicą 1 Maja, czyli drogą wojewódzką nr 925. Prace obejmują odcinek od ul. 1 Maja do wiaduktu nad torowiskiem kolejowym.

– Powstanie nowa pełna konstrukcja jezdni, chodnik z kostki betonowej oraz asfaltowa ścieżka rowerowa. Przebudowane zostaną też dwie zatoki autobusowe oraz kanalizacja deszczowa, zdeformowana w wyniku eksploatacji górniczej – wylicza wiceprezydent Krzysztof Mejer.

Inwestorem jest Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. Koszt inwestycji to ponad 8,8 mln zł. Zakończenie prac zaplanowano na październik.

Utrudnienia w ruchu

Remontowany odcinek został zamknięty dla ruchu pojazdów osobowych, z jednoczesnym utrzymaniem komunikacji autobusowej oraz dojazdu i dojść do posesji i terenów usługowych. Na obu końcach remontowanego odcinka stoją tablice informujące kierowców o zmianach.

Dojazd do posesji jest możliwy wyłącznie od strony ul. 1 Maja. Natomiast objazd poprowadzony został ulicami 1 Maja, Hallera i Objazdową. Co istotne, na czas remontu został skrócony odcinek ulicy Hallera, na którym obowiązuje ograniczenie dostępności, tak by samochody ciężarowe mogły również korzystać z objazdu. Usunięte zostały również szykany drogowe na ul. Objazdowej.

Ruszyła naprawa szkód górniczych na ulicy Czarnoleśnej w Rudzie Śląskiej [ZDJĘCIA]

Zobacz także

Komentarze (7)    dodaj »

 • wstyd

  w rudzie jak zawsze [...]. jadac chorzowska nie ma info ze czarnolesna zamknieta i ...zonk. trzeba zawracac albo jechac objazdem. dajcie przynajmniej info. czarnolesna zamknieta. objazd itd itd....

 • Zniesmaczony

  Dlaczego nasi włodarze konsekwentnie zapominają o tym że nawierzchnia betonowa rozwiązała by problem szkód górniczych raz na zawsze, zwłaszcza na głównych drogach w Rudzie Śląskiej poczynając od Goduli kończąc na Halembie

 • Szwarc

  Zapraszam tam drogówkę bo co nie którzy kierowcy nie znają się na znakach. 10 minut stania i na bank będą mieli kilku chętnych do zapłacenia mandatu

 • Hol

  Te kapuś!

 • Jola

  Tylko co tam pisze na tych małych tabliczkach pod zakazem ruchu?

 • n4u

  usunięcie tych szykan to jeden z lepszych pomysłów ostatnimi czasu, ciekawe co myślał ten co je tam postawił ...

 • Kpina + ironia / szydera

  No jak to co: że utrudniając kierowcom życie poprawia, jednocześnie bezpieczeństwo... Chociaż temu, co to stawiał, pewnie zwisało co i gdzie stawia, ale ten, który wpadł na taki genialny inaczej pomysł... to musiał być prawdziwy geniusz!!!

  • Kpina + ironia / szydera
   2022-03-09 18:42
  • Ocena:
  • odpowiedz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.