Wiadomości z Rudy Śląskiej

Skradziono rośliny spod budynku przedszkola. Dyrekcja apeluje do sprawcy

 • Dodano: 2024-05-23 09:15

Nocą, z wtorku na środę 22 maja, spod budynku Miejskiego Przedszkola nr 43 skradziono 7 roślin. Dyrekcja placówki, poprzez opublikowanie postu w mediach społecznościowych prosi złodzieja o oddanie mienia.

Kradzież roślin

Ciężko sobie wyobrazić, że ofiarą kradzieży może paść przedszkole! W swoich mediach społecznościowych Miejskie Przedszkole nr 43 poinformowało, że spod budynku w nocy zniknęło aż 7 roślin. Całe zajście zostało nagrane. Dyrekcja przedszkola prosi sprawcę kradzieży o oddanie roślinek – w przeciwnym razie nagranie, na którym zarejestrowano moment dokonywania kradzieży, trafi na Policję. 

Lokalna społeczność nie potrafi uwierzyć, że ktoś naprawdę ukradł rośliny sprzed przedszkola. Apeluje także, aby nie dawać złodziejowi szansy i od razu udać się na policję.

- Szkoda nawet myśleć co ktoś taki kto kradnie rośliny ma w głowie. Jeszcze z takiego miejsca! Ludzie nie przestają mnie zadziwiać.

- Od razu zgłosić! Bo jak zostały skradzione, tutaj to ta sama osoba zrobi to w innym miejscu!

Przedszkole bardzo prosi o udostępnienie informacji, aby dotarła ona do jak największej liczby osób!
 

Komentarze (5)    dodaj »

 • Bubi

  I jaki ciąg dalszy tej sprawy? Kwiatki wróciły czy teraz policja będzie miała okazję się wykazać i poprawić sobie statystyki?

 • Bobolobo

  Nagranie natychmiast udostępnić policji! Tylko przedszkole może prosić złodzieja o zwrot skradzionego mienia. OMG...

 • Ruda Śląska i wszystko jasne

  Masakra... Takie nagranie powinno się upubliczniać niech mieszkańcy wiedzą kto jest tym super spryciarzem i cwaniakiem na cudze dobro...

  • Ruda Śląska i wszystko jasne
   2024-05-23 20:08
  • odpowiedz
 • dolomit

  Na pewno jakiś siwy łeb potrzebował na działek. Przecież emerytury takie niskie.

 • n4u

  Proponuję przejść się po pobliskich ogródkach. Też bym im szansy nie dawał, jedyne o czym trzeba pamiętać to straty za ponad 500zł - np wynajęcie projesjonalnej firmy ogrodniczej która te roślinki zasadzi i nawiezie. Problem z polskim prawem jest taki, że jak utniesz złodziejowi łapę to będziesz płacić odszkodowanie, a jak dostanie mandat to wróci i będzie kradł dalej ...Pod moim blokiem były kwiaty - działkowcy ukradli, patologia podeptała by zrobić 2 kroki mniej, róże były - działkowcy ukradli, nawet kamienie były - i też ukradli. Ostatnio przesuneli przejście dla pieszych, hołota przestała deptać, spółdzielnia znowu coś zasadziłą - ciekawe ile to teraz wytrzyma ...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również