Wiadomości z Rudy Śląskiej

Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie - sielska kraina województwa śląskiego [Galeria]

  • Dodano: 2021-06-07 07:45, aktualizacja: 2021-06-06 21:16

Arkadia w centrum województwa śląskiego? Tak, Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie zasługuje na miano sielskiej krainy. Tu życie biegnie powoli, a spacerując malowniczymi alejkami podziwiamy cuda przyrody, wsłuchując się w kojące ptasie trele. Macie wolne popołudnie? Koniecznie wybierzcie się do Mikołowa. Wycieczka gwarantuje wytchnienie od wielkomiejskiego życia i relaks na łonie natury. 


Zobacz także inne propozycje wycieczek po regionie:

Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie działa stosunkowo krótko, bowiem powstał w 2003 roku. Usytuowany został na zrewitalizowanym obszarze, który kiedyś zajmowało wojsko. Obiekt utworzono na terenie Sośniej Góry (329 m n.p.m.). Przy ogrodzie botanicznym w Mikołowie znajduje się Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego. 

W skład ŚOB wchodzą tak naprawdę dwa ogrody:

  • Ogród Żółty (ul. Sosnowa 5)

otwarty dla zwiedzających w dni powszednie od godz. 6.00 - 20.00, w weekendy w godz. 9.00 - 20.00

  • Ogród Czerwony (ul. Grudniowa)

otwarty dla zwiedzających w dni powszednie od godz. 7.00 - 19.00, w weekendy w godz. 9.00 - 19.00.

Śląski Ogród Botaniczny Mikołów ma na celu ochronę bioróżnorodności i zachowanie dziedzictwa przyrodniczego Śląska, podniesienie świadomości ekologicznej i wzmocnienie postaw proekologicznych wśród mieszkańców tego regionu. Poprzez realizację inwestycji, zostało rozbudowane Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej oraz zagospodarowany został teren dotychczas nieużytkowany i cenny przyrodniczo, który służy celom badawczym. Powstała zagospodarowana przestrzeń, uwzględniająca dbałość o środowisko oraz jego zrównoważony rozwój.

Na zdjęciach: ogród przy ul. Grudniowej

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • mewa

    Bylismy tam zwiedzac jest super ładnie,podobny ino mniejszy powstaje na bykowinskich polach.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.