Wiadomości z Rudy Śląskiej

Śląskie: testy na COVID-19 przeszło w regionie 14,5 tys. pracowników szkół

  • Dodano: 2021-01-18 08:15, aktualizacja: 2021-01-18 06:42

Ok. 14,5 tys. nauczycieli i innych pracowników szkół z woj. śląskiego przetestowano w ramach akcji bezpłatnego i dobrowolnego testowania pracowników oświaty – poinformowała PAP w niedzielę rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

Według informacji z poniedziałkowej inauguracji akcji chęć udziału w niej zgłosiło 19 880 nauczycieli i innych pracowników szkół z regionu. Do czwartku wymazy pobrano od ponad 6 tys. osób. W kolejnych dniach pracownicy urzędu wojewódzkiego sygnalizowali, że wiele osób zrezygnowało z badania, bądź np. zachorowało.

Ostatnim dniem pobierania testów w ramach akcji była sobota. W niedzielę po południu rzeczniczka wojewody przekazała informację Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego Grzegorza Hudzika, że ostatecznie materiał do testów pobrano od ok. 14,5 tys. osób.

Zgodnie z informacjami Kuratorium Oświaty w Katowicach po feriach naukę stacjonarną w woj. śląskim rozpocznie ok. 128 tys. uczniów klas I-III szkół podstawowych i szkół podstawowych specjalnych (ogółem w szkołach podstawowych w tym regionie uczy się ok. 358 tys. uczniów).

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek mówił w poniedziałek, że akcja ma dać poczucie bezpieczeństwa wracającym do nauki stacjonarnej nauczycielom, ale też dzieciom, ich rodzicom i dziadkom.

Wymazy były pobierane m.in. w 44 punktach drive-thru w województwie i z wykorzystaniem kilkunastu wymazobusów. Informacje o wynikach akcji mają być podawane w najbliższych dniach, najprawdopodobniej centralnie.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • oburzony

    A kiedy przebadani otrzymają wyniki badań ?

  • Bunia

    Bez sensu. Co z tego, że dzisiaj jest test negatywny, skoro jutro można być zakażonym. Jakie poczucie bezpieczeństwa? Bez sensu wywalona masa forsy i tyle. Teraz tylko szczepionki mają sens a nie jakieś testowania

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.