Wiadomości z Rudy Śląskiej

Smutny widok na pograniczu Kochłowic i Bykowiny. Oto kolejne dzikie wysypisko

 • Dodano: 2024-07-04 14:00

Nie pierwszy raz wspominamy na łamach naszego portalu o dzikich wysypiskach w Rudzie Śląskiej i niestety obawiamy się, że nie po raz ostatni. Jeden z mieszkańców spacerujący na pograniczu Kochłowic i Bykowiny, w okolicach ulicy Wireckiej zauważył porzucone szczątki przyczepy kempingowej.

Dzikie wysypiska – rudzka plaga

W naszym mieście powstało kolejne, dzikie wysypisko, które nieco różni się od poprzednich. To powstało w lesie, przy ulicy Wireckiej, na końcu ulicy Pukowca, na granicy Kochłowic i Bykowiny, zawiera szczątki przyczepy kempingowej! Wokół porozrzucane są również inne odpady. Ciężko oddać słowami skalę zaśmiecenia tego terenu. Na dzikie wysypisko natknął się spacerowicz.

Sprawą zainteresowali się mieszkańcy i miejscy radni, którzy zgłosili dzikie wysypisko do Straży Miejskiej oraz Urzędu Miasta. Służby zajmą się uprzątnięciem tego terenu.

Walka z wiatrakami?

Rudzkie służby robią wszystko, aby walczyć z plagą dzikich wysypisk, które pojawiają się w naszym mieście niczym „grzyby po deszczu”. Straż Miejska prowadzi szereg działań edukacyjnych, mających na celu uświadamiać mieszkańców, jak prawidłowo pozbywać się odpadów. Dodatkowo w miejscach, w których mieszkańcy Rudy Śląskiej i miast ościennych porzucali śmieci, montowane są fotopułapki, aby łapać sprawców zaśmiecania środowiska na gorącym uczynku.

Komentarze (21)    dodaj »

 • Jola

  Trzeba sprawdzić po prostu numer vin-u na tej przyczepie i będzie po kłopocie

 • dac luftu

  Na okopowej działki,to dopiero syf wele śmietnikow,zato sobota hulaj dusza ryki,spiewy,smrud dymy ze grilia wizawi bloki powiietrze niebieskie od palenia?

 • Kacper Ololo

  W sąsiednim mieście na Ś przy ogródkach stoją kubły oraz kontener, który jest regularnie wywożony. A u nas ceny z kosmosu, połowa z tego co mają inne miasta. Władze same się proszą o taką wizytówkę.

 • eko niema leko

  Proste miejscowi rodowici wyjechali,areszta zostali co kultura majom lepszo?

 • Bruda Śląska

  Nie bez powodu na nasze miasto mówią Bruda Śląska.

 • jo...

  A czy straż miejsko jest w ogóle u nas potrzebna ..my jako mieszkańcy wzieli to w nasze ręce to na pewno by było lepiej niż przy tych strażnikach

 • Górnik

  Czy Straż Miejska ma wakacje?

 • Zbigniew

  Wystarczy zainwestować w monitoring, a zwróci się po paru miesiącach i plaga się skończy.

 • Marian

  Wystarczy przeszukać śmieci, ludzie są tak tępi , że wyrzucają nawet kartki, listy, zawiadomienia, kartony z paczek, ze swoimi danymi osobowymi.

 • ML

  To, że znajdziesz tam moją kartkę - receptę, dowód przelewu, czy coś w ten deseń, to nie dowód mojego wykroczenia. Zawsze mogę głupa zerżnąć - panieeee, to nie moje, ktoś to wyciągnął z kontenera i przyniósł tutaj. Zaczyna się już na etapie mieszkań/domów i w kącikach gospodarczych. Był czas, ale spasowałem, kiedy robiłem z siebie [...]a i walczyłem ze specjalistami rozrzucającymi śmieci oraz z pracownikami znanej firmy wykonującymi swoją pracę na odpierdziel. To ostatnie się poprawiło - wszak obowiązkiem mimionków nie jest sprzątanie kącików gosp., a wywóz śmieci. Tak będziemy mieli, jak będziemy dbali. Zagadka:Z jakiego miasta przyjeżdżają te śmieci wyrzucać? Z Koszalina? Z Rynu? Z Gorzowa?Bo na pewno nie z Rudy.

 • Mieszkaniec

  Dzikie wysypiska są problemem i to rozumiem ale spójrzcie na kontener na powyższych zdjęciach, gdyby był na bieżąco opróżniany to dużo mniej a może w ogóle nie byłoby śmieci obok kontenera. Miasto jedyne co potrafi to podnosić opłaty za wywóz odpadów ale utrzymywać czystości na swoich terenach to już nie potrafi. Panie Pierończyk proponuje przyznać premie swoim pracownikom.

 • Mieszkaniec

  To efekt Waszej polityki śmieciowej, wysokich cen i robienia pod górkę mieszkańcom w pszoku. Jeżeli jako radni nie potraficie przewidzieć efektu tych trzech czynników to może nie powinniście być radnymi. Naiwni jesteście myśląc że jak dowalicie mieszkańcom wysoką opłatę śmieciową to Ci będą grzecznie płacić bo kochają te miasto...

 • loea

  firma odbierająca odpady nie robi tego wg harmonogramu , nie dziwi więc dzikie wysypisko, interwencja w UM zakończyła się tym , że Panie będą monitować, tylkoże na dal nie wywożą śmieci wg harmonogramu

 • jo...

  Ino że te panie z urzędu są takie samie jak straz miejsko w Rudzie Ślaskiej .lepiej mniej pracy i spokoj będzie.

 • jo...

  Człowiek to jest najgorszy gad jaki może być .jak tak można taki camping wywież np w takie tereny ..powinny być takie kary że do końca życia by ich nie spłacił.

 • lilija

  Wolnego panie gadzie wiejski,pierwy szukac przyczyny tego bajzlu jasne.

 • Jola

  Niestety dzielnica Ruda ( tyły ul. Piastowskiej ) tragedia. Za Piowo ul. Szyb Bartosz również tragedia. Z dnia na dzień podrzucane jest coś nowego...

 • Rudzianin

  Jedne z droższych śmieci w Polsce a oto efekt pozazdrościć włodarzom trawnych decyzji

 • Mietlorz

  Musi być więcej fotopułapek zamontowanych w Kochłowicach i Bykowinie. W Kochłowicach to tereny m.in. za płotami działek Reneta, obok Marakan przy hołdzie, beszongu, tereny po kopalni Polska-Wirek.

 • Niestety Rudzianka

  Musi lepiej prosperować PSZOK, teraz to tragedia! Sama jadąc na Pszok w Rudzie miałam ochotę te odpady wyrzucić pod bramą Pszoka, tempo, obsługa to porażka. Do pięt miastom ościennym nie dorasta ta Ruda Śląska

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również