RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

SP 14 ma nową salę gimnastyczną

 • Dodano: 2016-10-22 21:15, aktualizacja: 2016-10-22 22:31
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14  mają nową salę gimnastyczną!  W sobotnie popołudnie odbyło się oficjalne otwarcie wielofunkcyjnego obiektu, którego budowa wyniosła 4,8 mln zł. SP 14 była ostatnią placówką, w której dzieci musiały ćwiczyć w nieprzystosowanej sali lekcyjnej. Tak było aż do dzisiaj. 
 
 
- Kochane dzieci, to Wy jesteście najważniejsze i powinnyście rozwijać się w świetnych warunkach, także pod względem sportowym. Niech rosną w tej sali nowe talenty sportowe – powiedziała Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej.
 
 
W skład sali gimnastycznej, która znajduje się przy szkole, wchodzą  m.in. boisko wielofunkcyjne z trybunami na 120 osób, pomieszczenie do ćwiczeń korekcyjnych, szatnie, zaplecze sanitarne oraz nowy sprzęt sportowy. Sala ma ponad 990 m2 powierzchni użytkowej, a jej główną część zajmuje wielofunkcyjne boisko o drewnianej nawierzchni sportowej, umożliwiające grę w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną, tenis ziemny czy badminton. Sala została również przystosowana do gry w siatkówkę na dwóch boiskach wytyczonych w poprzek boiska głównego. 
 
SP 14 ma nową salę gimnastyczną

Komentarze (10)    dodaj »

 • Baczny obserwator

  No to może ktoś się zainteresuje Zespołem Szkół nr 5. Szkoła została przeniesiona z Halemby na Wirek. Śladu po szkole nie widać. Było nowe boisko, była hala sportwa MOSIRu a tutaj sportowe pustkowie. Morcinek ma koneksje to i ma wyremontowaną halę, ma boiska. Kałus ma wyremontowaną całą szkołę z halą. Na Czarnym Lesie nowa hala. A Zespół Szkół nr 5 to szkoła drugiego sortu? Zapraszam władze na boisko szkolne i na halę sportową na ktorej można zagrać w tenisa stołowego. Nawet projekt z budżetu obywatelskiego odrzucono żeby tylko nie mieli się odrobinę lepiej...

 • Marek

  Pozdrowienia dla Pani Emilki :) - najładniejszej nauczycielki SP14.Zdjęcie nr 48 po prostu wymiata ;)

 • Chop

  Władza służy w Rudzie pięknieje nam nasza gwiazda. Jeszcze stanie się tak, że w następnych wyborach 18latkę wystawią w szranki.

 • samsung

  To juz wiemy dlaczego ten rocznik jest taki nieudolny hahahaha,a tak na marginesie to mogliście sobie tańczyć wokół filara hahaha.

 • Absolwent

  Czyli wszyscy sa nieudolni, co skonczyli te szkole? Nie martw sie, zajecia z wf mielismy bardzo czesto w bielszowickiej hali sportowej, chodzilismy tez do innych szkol na goscinne wystepy, poza tym mimo braku prawdziwej sali sportowej ogrywalismy dużo wieksze i lepiej wyposażone szkoły. A ci, co chcieli isc na sportowa szkole to szli w 4 klasie do 17 na bielszowice

 • Byly uczeń

  Dokładnie my też przerabialismy wf w starej auli i obiecywali nam sale gimnastyczna, ale przynajmniej może moje dziecko na niej kiedyś będzie miało okazję poćwiczyć to i tak sukces

 • rex

  No to teraz pora na basen przy którejś z wireckich szkół. Jest basen w Rudzie, jest w Kochłowicach, Halembie i Nowym Bytomiu, więc pora na Wirek!

 • MOPS chops

  Pani prezydent jak posłanka im starsza tym młodsza. Miło widzieć, że nam Pani Prezydent młodnieje.

 • haha

  ha ha ha:)

 • Ten co wyjechał

  A my musieli ćwiczyć na "sali sportowej", której ktoś kiedyś przerobił literówke na Ala purtowa, najlepsze określenie tego badziewia na poddaszu, gdzie na środku "boiska do kosza" stały dwa filary, a pod oknami były stopnie z wystającymi metalowymi elementami, na których koleżanka z klasy "stargała twarz". To sie jedynie nadawało na szkolne dyskoteki i apele, pozdro dla rocznika 1990-1998.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.