RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Spotkanie z seniorami w "Słowiczku"

  • Dodano: 2021-10-08 08:00, aktualizacja: 2021-10-08 08:16

Seniorzy to grupa osób, która powinna być otoczona szczególną ochroną, którym należy się szacunek i bezinteresowna pomoc. To często ludzie samotni, zapomniani przez bliskich. Właśnie z nimi w „Klubie Słowiczek” spotkał się aspirant Roman Aleksandrowicz oraz sierżant sztabowy Mateusz Pandzioch, aby rozmawiać o ich bezpieczeństwie. To oni nas uczyli, dbali o nasze zdrowie i bezpieczeństwo

Mateusz Pandzioch nowym profilaktykiem

Przez długie lata pracowali, aby przejść na zasłużoną emeryturę. Jednak nie dla wszystkich jest to takie oczywiste. Przestępcy, wykorzystując łatwowierność, uczciwość, a często naiwność ludzką w bezduszny i okrutny sposób grabią i odbierają to, nad czym tak ciężko przez całe życie nasi seniorzy pracowali. Bez skrupułów pozbawiają oszczędności i pieniędzy potrzebnych na przeżycie kolejnego miesiąca. W wielu przypadkach odpowiedni poziom wiedzy pozwoliłby im na uniknięcie sytuacji niebezpiecznej. Dlatego też policjanci spotykają się z seniorami. Przedwczorajsze spotkanie miało również inny charakter, aspirant Aleksandrowicz żegnał się z seniorami przedstawiając nowego profilaktyka sierżanta sztabowego Mateusza Pandziocha. Policyjna służba wymaga czasem zmian i awansów. Zmiana na stanowisku profilaktyka wiąże się właśnie z awansem dotychczasowego profilaktyka.

Jednak głównym celem środowego spotkania było uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których można stać się ofiarą przestępstwa, zwiększenie świadomości osób starszych o tego typu zjawiskach i przekazanie informacji jak postępować w przypadku zagrożenia. Policjanci rozmawiali z seniorami, o tym jak skutecznie poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania. Aby seniorzy wiedzieli jak ustrzec się przed zagrożeniami, mundurowi mówili o metodach działania przestępców, ale przede wszystkim apelowali o ograniczone zaufanie do nieznanych osób. Nie zabrakło również informacji, jak ważna jest czujność i dbałość o swoje bezpieczeństwo na drodze. Seniorzy zachęcani byli do noszenia elementów odblaskowych i włączenia się do ich promowania co pomoże poprawić widoczność pieszych po zmroku.

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.